Baymak dan Haberler

05 Ocak 1993 Dergi: Ocak-1993

BAYMAK MOSKOVA'DA

Baymak Moskova'da satış ve servis mağazası açtı. Açılan mağazada Sovyet Cumhuriyetlerine mal sevkiyatı yapılacak. Firma yetkilileri, zaman içinde bu bölgede satış sonrası hizmetlerin yaygınlaştırılacağını ve tali satış mağazaların da açılacağını da bildirdiler.

Baymak, ayrıca teşhir hazırlıkları bittikten sonra Azerbeycan - Bakü'de de satış ve servis mağazası açacak.

 

BAYMAK BAYİ TOPLANTISI 92

 

Baymak   Sanayi   ve   Ticaret A.Ş., 1992 bayiler toplantısını 12 Kasım 1992 Cumartesi günü yaptı.

Çırağan Otel'de düzenlenen toplantıda Baymak Genel Müdürü Murat Akdoğan, Yönetim Kurulu Başkanı Engin Bayraktaroğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Koray Bayraktaroğlu, 1993 yılında yapacakları yenilikler ve yeni ürünler konusunda bayi temsilcilerine bilgi verdiler. 120 bayisi bulunan Baymak San. ve Tic. A.Ş.. toplantıda ayrıca 4 firma ile işbirliği sözleşmesi imzaladı. Şofben konusunda İspanyol firma Fa-gor, sirkülasyon pompaları ve dalgıç pompaları alanında Alman firma Wilo, enerji tasarrufu sistemleri alanında Ontrol ve radyatör alanında Coşkunöz firmalarıyla ortak çalışma anlaşması yapan Baymak yetkilileri, yapılan bu anlaşmalarla önümüzdeki yıllarda firmalarının daha verimli ve başarılı olacağını açıkladılar. Baymak San. ve Tic. A.Ş., Genel Müdürü Murat Akdoğan, apartman kazanları ve kat kliması konusunda yeni yılda yeni atılımlar yapacaklarını da söyleyerek, "Doğalgaz konusunda da 93 yılında bir numara biz olacağız" dedi.

 

Saat 10.00'da başlayan toplantıdan sonra firma yetkilileri ve bayi temsilcileri öğle yemeğinde de birlikte oldular.  

 

BAYMAK DÖKÜM KOMBİ

 

Baymak - Gruppo İmar işbirliğiyle kombi piyasasına yepyeni bir ürün geldi. Doğalgazla bireysel ısınmanın teşvik edildiği günümüzde en pratik ve ekonomik çözüm olarak küçük ebatlı kombi cihazları kullanılıyor. Baymak'ın yeni ürünü döküm kombinin gövdesi ve ısı eşanjörü tamamen özel bir dökümden imal edilmiş. Dolayısıyla kireçlenme, yanma ve tıkanma gibi sorunları ortadan kaldırdığı gibi klasik bakır eşanjörlü kombilere kıyasla daha uzun ömürlü ve sessiz. Bu döküm konstrüksiyonunun hafif ve küçük ebatlı olması için İmar Kleinkessel firması çok özel bir Cold Box döküm sistemi uyguluyor.

Bu döküm teknololjisi ile döküm eşanjörlerin ısıtma sahaları bakır eşanjörlere göre % 90 seviyesine getirilebilmiş.

Baymak döküm kombide kalorifer ve sıcak su deverleri için ayrı ayrı 2 sirkülasyon pompası kullanılarak diğer kombilerdeki tek sirkülasyon pompası ve ona paralel çalışan problematik hidrolik yön değiştirici ortadan kaldırılmış.

Baca çekişi, Baymak döküm kombisinin diğer bir özelliği. Herhangi bir baca tıkanması vey abaca çekişinin bozulması halinde cihaz kendi keni-ne sönerek çık tehlikeli bir gaz olan CO2'nin konut içine boşalması önlenmiş.