Header Reklam

Ayvaz Pandemi Sürecini Küresel Çapta Büyüyerek Geçiriyor

28 Temmuz 2020 Dergi: Ağustos-2020
Ayvaz Pandemi Sürecini Küresel Çapta Büyüyerek Geçiriyor

Ayvaz dünya gündemini uzun süredir meşgul eden pandemi sürecinde, kurumsal önlemleri, iş stratejileri ve uluslararası çapta attığı başarılı adımlarla öne çıkıyor. Şirket bu dönemde hızlı bir büyüme gerçekleştiriyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Ayvaz’ın tüm dünyayı sosyal ve ekonomik olarak olumsuz yönde etkileyen koronavirüs sürecini örnek bir başarıyla geçirdiği belirtildi. Açıklamaya göre sektördeki birçok firmanın vites küçülttüğü pandemi sürecinde Ayvaz, uluslararası deneyimlerini avantaja çevirdi ve yılın başından beri yurtiçinde ve yurtdışında ciddi bir büyüme kaydetti. Açıklamada pandemi sürecini olumsuzluklardan etkilenmeden geçiren Ayvaz’ın farklı ülkelerdeki üretim ve satış yapılanmalarından gelen deneyimleri analiz ederek başarısını perçinlediği vurgulandı. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ayvaz İcra Kurulu Başkanı Serhan Alpagut konuyla ilgili “COVID süreci Çin’de henüz başladığında, biz Çin’deki fabrikamızda ne gibi önlemler alabileceğimizi, çalışma ortamlarını nasıl düzenleyebileceğimizi ve üretim sürecini nasıl yönetebileceğimizi planlamaya başlamıştık. Bu planlar hayata geçirildiğinde ve hatta iyileştirmeleri yapıldığında Türkiye’de henüz COVID süreci başlamamıştı bile. Biz önlemlerimiz ve operasyon planlarımızla birlikte Türkiye’de COVID sürecinin başlamasını bekledik. Süreç başladığında ise tabiri caizse düğmeye bastık. Aldığımız hızlı aksiyonun sektörümüzdeki ve hatta ülkemizdeki birçok firma için yol gösterici olduğunu düşünüyorum” dedi.

Çin’deki yapılanmamız 8 ayda yüzde 300 büyüdü
Pandemi sürecinde üretimi hiç durdurmadıklarını, kısa bir süre stoklarını güçlendirmek için çalıştıklarını dile getiren Alpagut, sonrasında bu stokları artan taleplere hızlı yanıt verebilecek şekilde kullandıkları ve rakiplerine fark attıklarını söyledi. “Merkez fabrikamızın yanı sıra üretim tesislerimizin bulunduğu Bulgaristan ve Polonya, pandemi sürecinde ciddi bir büyüme kaydetti. Yine üretim tesislerimizin bulunduğu ve 2019 yılında Çinli bir grupla ortaklık kurduğumuz Çin’deki yapılanmamız ise 8 ayda yüzde 300 büyüyerek şirketimiz içinde büyüme rekoru kırdı” diyen Alpagut, bu başarının arkasında büyük bir ekip çalışması olduğunun altını çizerek Ayvaz personeline müteşekkir olduklarını söyledi.

Ayvazonline bu süreçte öne çıktı
Koronavirüs süreciyle birlikte insanların bilgisayar başında veya cep telefonunda daha çok vakit geçirdiklerini söyleyen Serhan Alpagut, e-ticaret siteleri olan Ayvazonline’ın bu dönemde öne çıktığını dile getirdi. Müşterilerine internete bağlı herhangi bir cihazdan Ayvaz ürünlerini rahatlıkla inceleme, peşin fiyatına 4 taksit ve ücretsiz kargo imkanıyla güvenli alışveriş yapma imkanı sunduklarını söyleyen Alpagut, önümüzdeki süreçte Ayvazonline’ın satış rekorları kıracağını söyleyerek sözlerini noktaladı.Slider Altına