Header Reklam

Ayvaz “Globally Local” Sempozyumunda Farklı Sektörlerden Üst Düzey Temsilcileri Ağırladı

19 Aralık 2017 Dergi: Aralık-2017
Ayvaz “Globally Local” Sempozyumunda Farklı Sektörlerden Üst Düzey Temsilcileri Ağırladı

Ayvaz, “Globally Local” sempozyumunu bu sene 16-19 Kasım tarihleri arasında Rixos Downtown Hotel Antalya’da düzenledi. Özel sektörün ve kamu sektörünün dev projelerinde ve endüstriyel tesislerde söz sahibi üst düzey temsilcilerin yer aldığı organizasyon kapsamında farklı disiplinlerde uzman yöneticiler ve akademisyenler mesleki ve teknik bilgiler paylaştı.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Antalya’da düzenlenen sempozyumun açılış programında İTÜ Makina Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, Akdeniz Üniversitesi Mak. Müh. Fak. Termodinamik Anabilim Başkanı ve aynı zamanda MMO Antalya Şubesi Başkan Vekili Doç. Dr. İbrahim Atmaca’nın yanı sıra Ayvaz İcra Kurulu Başkanı Serhan Alpagut yer aldı.

İlk konuşmayı yapan Serhan Alpagut, öncelikle organizasyonun gördüğü yoğun ilgiden çok memnun olduklarını söyledi ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. 69 yıldır sektörün ilklerini ürettiklerini ve standartları durmaksızın yükselttiklerini söyleyen İcra Kurulu Başkanı, “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz bu sempozyumun yapısı ve kapsamıyla sektör açısından bir ‘ilk’ olmasının gururunu taşıyoruz, bundan sonra da yeni ‘ilk’lerle vizyonumuzu genişleteceğimizin haberini şimdiden veriyoruz.” dedi. Konuşmasına Ayvaz firmasının tarihi ve bugün geldiği nokta hakkında verdiği bilgilerle devam eden Alpagut, yurtiçinde 10 bölge müdürlüğü ve 78 bayi, yurtdışında ise 10 bölge ofisi ve 252 distribütör ile satış organizasyonu oluşturduklarını dile getirdi Alpagut, alanında en çok ihracat yapan firmalardan biri olduklarının ve Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları listesinde her yıl gelişim kat ettiklerinin altını çizdi.

Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç ise; eğitimin ve bilimsel bilginin toplumsal hayattaki değerini konu alan doğaçlama sunumuyla katılımcılardan büyük beğeni topladı. Kılıç’ın ardından kürsüyü alan Doç. Dr. İbrahim Atmaca, “Türkiye’nin Enerji Görünümü ve Endüstriyel Tesislerde Alternatif Enerji Tasarruf Yöntemleri” başlıklı sunumunda, 1990 yılından günümüze Türkiye’nin enerji tüketimindeki değişimleri ortaya koyarak özellikle endüstriyel tesislerde alternatif enerji verimliliği yöntemleri üzerinde durulması gerektiği ile ilgili çarpıcı bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Paralel oturumlar halinde gerçekleştirilen sempozyumda yangın, yalıtım, buhar ve ARI-Armaturen konu başlıkları altında 9 farklı eğitim verildi. Alanında uzman eğitimcilerin verdiği eğitimler şöyleydi: Ayvaz Yangın Ürünleri Müdürü Ahmet Kahraman “Kim Korkar Yangından: Yüksek Katlı Yapılarda Yangın Tesisatı”, Ayvaz Eğitim Uzmanı Tarık Güner ve Endüstriyel Ürün Müdürü Serdar Ocaktan “Derdiniz Buhar Olsun: Farklı Sektör ve Proseslerde Buharın Verimli Kullanımı”, ARI-Armaturen Türkiye Ürün Müdürü Ersun Gürkan “Buhar ve Kondens Tesisatı Üzerine Konuşulması Gereken Konular”, Makine Yüksek Mühendisi Halis Tanyeri “Kızgın Yağ Sistemleri ve Uygulamaları”, EMO Ayvaz Genel Müdürü Hatice Zehra Tonyalı “Termik Santrallerde Yangın Algılama ve Söndürme Sistemlerine Genel Bakış”, EMO Ayvaz Satış ve Pazarlama Müdürü Levent Coşkun “Basınçlandırılmış Sulu Yangın Söndürme Sistemleri”, FIKE Ülke Müdürü Ersin Akdaş “Gazlı Söndürme Sistemlerinde Uluslararası Onaylar ve Sertifikasyonlar”, Ayvaz Yalıtım Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Tavukçuoğlu “Endüstriyel Isı Yalıtımı: Yalıtım Malzemeleri ve Seçim Kriterleri”, Aspen Aerogels Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Sorumlusu Altaf Rahman “Yüksek Performanslı Esnek Aerojel İzolasyonu”.

Tüm katılımcıların yer aldığı eğitimlere ek olarak, Yönetim Danışmanı Necdet Uygurer’in “Tedarikçi İletişiminde Kariyer Ölümlü Hatalar: Örneklerle Kurumsal Satın Almaya “Çakılan Büyük Kazıklar" adlı 22 kişiyle sınırlı özel söyleşisi de katılımcılardan tam not aldı.

Katılımcılar tarafından yoğun ilgi görmesi nedeniyle “Globally Local” sempozyumunu geleneksel hale getiren Ayvaz, her sene bir öncekinin daha üstünde bir organizasyon düzenleme hedefini taşıyor.Slider Altına