Header Reklam

Ayk Serdar Didonyan, Sarbuz A.Ş. Tarafından Hakkında Yapılan Açıklamaları Basın Duyurusu ile Yanıtladı

19 Mart 2021

Makine mühendisi olarak 15 yılı aşan meslek yaşamını, 11 yıl önce Fabrika Müdürü olarak dahil olduğu Sarbuz A.Ş.’de fiili ve resmi yönetici olarak sürdüren Ayk Serdar Didonyan’ın firma ile beklenmedik bir şekilde kesilen ilişkisinin ardından bir basın açıklaması yapıldı. İSKİD Yönetim Kurulu Üyesi ve İSİB Denetim Kurulu Üyesi Ayk Serdar Didonyan tarafından yapılan basın açıklaması:

Değerli Meslektaşlarım ve iş ortaklarım,
Kıymetli sektör temsilcileri ve
Değerli basın mensupları,

17.03.2021 tarihinde SARBUZ A.Ş. tarafından hakkımda yapılan aslı olmayan ve teyide muhtaç açıklamalara istinaden kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı oluşmuştur.

2009 - 2013 tarihleri arasında fabrika müdürü olarak çalıştığım, 2013 ve sonrası dönemde de fiili ve resmi yönetici ortağı olduğum SARBUZ A.Ş. firmasından ortağım ve yoldaşımın tek taraflı takdiri ve tarafıma önceden bilgi verilmeksizin alınmış olunan Genel Kurul kararları ile 10.03.2021 tarihi itibariyle saf dışı edilmiş bulunmaktayım. 

Bilgim dışında ilerleyen ve herhangi bir uzlaşma ortamı sunulmadan alınan bu kararın; iş etik ilkelerine uygunluğunu, işin ahlaki ve vicdani boyutunu siz sektör temsilcilerinin takdirine bırakıyorum. 

İlk günden itibaren bu anlaşmazlığın sulh ile çözümlenmesinden yana olan tutumum ile her türlü adımı atmış olmama rağmen süreç ile ilgili şu ana kadar herhangi bir pozitif gelişme sağlanamamıştır. İş ortaklarımıza yapılan açıklamaların aksine halen SARBUZ A.Ş.’nin %40 hissedarı konumunda bulunmaktayım.
 
Söz konusu girişim ile ilgili tüm yasal haklarım saklı kalmak şartı ile İklimlendirme Sektörüne hizmet etmeye, mevcut ve yeni oluşumlara destek olmaya ve atılımlar yapmaya devam edeceğim. Özellikle STK’lar nezdinde sektörün gelişimine fayda sağlamak ve katkıda bulunmak önceliklerim arasında olacaktır. 

Bu hoş olmayan süreç içerisinde iletişime geçip yanımda olan ve destek veren tüm yerli ve yabancı meslektaşlarıma, sektör temsilcilerine ve iş arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Saygılarımla;

Ayk Serdar DİDONYAN
ayk@didonyan.com
+90 532 682 2814