Header Reklam

Avrupa Yeşil Mutabakatı Finansman Destekleri Toplantısı Yarın Düzenlenecek

02 Ağustos 2021
Avrupa Yeşil Mutabakatı Finansman Destekleri Toplantısı Yarın Düzenlenecek

İktisadi Kalkınma Vakfı İstanbul AB Bilgi Merkezi ve TÜRKONFED, Avrupa’nın yeşil dönüşüm gündemi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla bir webinar düzenliyor. Konrad Adenauer Stiftung ve Dünya Gazetesi iş birliğiyle 3 Ağustos Salı günü saat 10.00’da gerçekleşecek “Avrupa Yeşil Mutabakatı Finansman Destekleri” başlıklı etkinlikte, bu alandaki finansman destekleri ve teşvikler ile dönüşümün rekabetçiliğe yönelik etkileri tüm yönleriyle ele alınacak. 
Avrupa Komisyonu tarafından, Avrupa’yı 2050 yılına kadar iklim nötr hale getirmek ve AB ekonomisinin sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla 2019 yılında yayımlanan Avrupa Yeşil Mutabakatı (AYM), iş dünyasının öncelikli gündem maddelerinden birini oluşturuyor. İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) İstanbul AB Bilgi Merkezi ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), bu konuda farkındalık yaratmak üzere Konrad Adenauer Stiftung ve Dünya Gazetesi iş birliği ile “Avrupa Yeşil Mutabakatı Finansman Destekleri” başlıklı çevrim içi bir etkinlik düzenleyecek. Yeşil dönüşümün bir parçası olmayı hedefleyen şirketler için öngörülen finansman destekleri ve teşvikler konusunda bilgi paylaşımının yapılacağı etkinlikte, Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın rekabetçiliğe etkileri de masaya yatırılacak.
Etkinliğin açılış konuşmalarını T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve İKV Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu gerçekleştirecek.  

Panelde finansman destekleri konuşulacak

Açılış konuşmalarının ardından TÜRKONFED Ekonomi Danışmanı Nazlı Karamollaoğlu, KOSGEB Teknoloji, Yenilik ve Yerlileştirme Dairesi Başkanı Mehmet Görkem Gürbüz, EBRD Türkiye Yeşil Ekonomi ve İklim Eylemleri Yöneticisi Emre Oğuzöncül ve Konrad Adenauer Stiftung Politika Danışmanı Oliver Morwinsky’nin katılımıyla “Avrupa Yeşil Mutabakatı Finansman Destekleri” paneli düzenlenecek. Etkinliğin moderatörlüğünü ise Dünya Gazetesi Yazarı Didem Eryar Ünlü üstlenecek. 
3 Ağustos 2021 Salı günü, 10.00-11.30 saatleri arasında düzenlenecek çevrim içi toplantı, TÜRKONFED Youtube hesabından Türkçe, Zoom platformundan ise Türkçe-İngilizce simultane tercüme seçeneğiyle takip edilebilir. 

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=EIqL0ldAIQQ   
Simultane Çeviri Desteğiyle İzlemek için: https://us06web.zoom.us/j/86902826746    Slider Altına