Header Reklam

Avrupa Dernekleri, 6-12 Haziran’ı “HVACR Haftası” Olarak İlan Etti

07 Mayıs 2019 Dergi: Haziran-2019

AREA (Avrupa Soğutma, İklimlendirme ve Isı Pompası Müteahhitleri Derneği), Associazione Tecnici del Freddo (İtalyan Soğutma Tekniği Derneği), EPEE (Avrupa Enerji ve Çevre Ortaklığı) ve EVIA (Avrupa Havalandırma Endüstrisi Derneği), Isıtma, Havalandırma, Klima ve Soğutma sektörünün önemini vurgulamak için bu yıl ilk defa gerçekleşecek olan 6-12 Haziran “HVACR Haftası”nı dünya kamuoyuna duyurdu.  

Dernekler, 6-7 Haziran 2019’da Milano'da düzenlenecek 18. Avrupa Konferansı ve 11-12 Haziran'da Bruges'te düzenlenecek EUREKA 2019 olmak üzere iki önemli etkinliğine ev sahipliği yapacak. AREA Başkanı Marco Buoni, “HVACR Haftası'nın, her yıl sektörümüzün takvimini vurgulanmasını istiyoruz. Kigali Değişikliğinin yürürlüğe girmesinden altı ay sonra, Avrupa seçimlerinden iki hafta sonra ve iklim değişikliğinin dünya vatandaşları için büyük bir endişe kaynağı olduğu bir zamanda, dünyanın daha iyi bir yer haline gelebilmesi için nasıl yardımcı olabileceği hakkında sektörümüzün toplanması, durması ve düşünmesi için mükemmel bir zaman olacak” dedi.

İki yılda bir, Centro Studi Galileo (CSG), BM Çevre Programı (UNEP) ve Uluslararası Soğutma Enstitüsü (IIF-IIR) ile işbirliği içinde düzenlenen Avrupa Konferansı, Milano Politeknik Üniversitesi'nde, İtalyan Çevre, Kara ve Deniz Koruma Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilecek.

Konferans katılımcıları, önemli küresel derneklerin başkanlarının ve çeşitli endüstri temsilcilerinin bir dizi bilimsel sunumuyla piyasadaki mevcut en son teknolojiler hakkında güncel bilgileri edinme şansına sahip olacak. Gündem, iklim değişikliğine ve etkileriyle mücadele etmek için geliştirilen teknolojilere odaklanacak.

Avrupa Konferansı'ndan birkaç gün sonra, EPEE ve EVIA sağlık, verimlilik ve refah için soğutma ve havalandırmanın kritik rolüne dikkat çeken EUREKA'nın üçüncü organizasyonuna ev sahipliği yapacak. EPEE Genel Müdürü Andrea Voigt, “Soğutma ve havalandırma bir lüks değil, bir zorunluluktur. Sektörümüz, bir dizi Sürdürülebilir Kalkınma Hedefine (SDG) önemli ölçüde katkıda bulunuyor, ancak hak ettiği ilgiyi almaktan hala uzak. Teknolojiler ve çözümler hazır. Ancak yeterince kullanılmıyor. Kentleşme, yaşlanan bir nüfus ve ısınan bir iklim gibi mevcut eğilimler enerji talebinin yanı sıra pazar büyümesini de tetikleyeceği için bu, daha da endişe verici” dedi.

Bu nedenle bu yılki EUREKA, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin ışığında soğutma ve havalandırmanın rolüne odaklanacak. Etkinlik, sürdürülebilir soğutma ve havalandırma teknolojileri için fırsatların ve bunların akıllı ve sürdürülebilir şehirlere, bölgelere geçişin bir parçası olarak rollerinin yanı sıra, becerilerin geliştirilmesi, istihdam ve kadın iş gücünün katılımı gibi sektörün karşılaştığı daha geniş zorlukları da irdeleyecek.

HVACR Haftası'nın bu iki önemli etkinliğine kaydolacaklar için %20 indirim uygulanacak. Daha fazla bilgi için: info@eureka-hvacr.eu ve conference@centrogalileo.it.