ASHRAE Yeni Global Genel Merkez Binasına AFS’den Destek

25 Haziran 2020 Dergi:

AFS Boru, Amerika’da ASHRAE yeni global genel merkez bina projesine hava kanalları sağlayarak destek oldu.

1894 yılında kurulan ASHRAE (American Society of Heating Refrigerating and Air Conditioning Engineers); ısıtma, havalandırma, iklimlendirme, soğutma ve ilgili alanlarda çalışmalar yürüterek insanlığa hizmet etmeye kendini adamış uluslararası bir dernek. ASHRAE, yapılarda kullanılan en yeni ve en son teknoloji HVAC&R ekipmanlarının vitrini olmak için iki katlı, 6.200 metrekarelik bir binayı yeniliyor. Hava kanalı üreticisi ve 78 ülkeye havalandırma ürünleri ihracatçısı AFS, inşa sürecinde projenin hava kanallarını sağlayarak ASHRAE’ye destek oldu.

AFS Genel Müdürü Zeki Poyraz konuyla ilgili, “Yaklaşık 56.000’in üzerinde üyesi bulunan ASHRAE, teknik seminerleri ve workshopları ile bilgi ve tecrübelerin global olarak paylaşılmasını sağlamasının yanı sıra üyelerine ihtiyaç duyduğu teknik bilgiyi sunarak, HVAC&R için standartlar ve teknik ilkeler oluşturuyor. ASHRAE kurulduğu günden itibaren, bina iklimlendirmesi ısıl konfor, iç hava kalitesi, binalarda enerji verimliliği, yeşil bina standartları,  üzerine düzenlediği kurslar, seminerler, kongreler, yayımladığı kitaplar vasıtasıyla bu alana yön vermiştir. Ayrıca HVAC&R profesyonelleri için sürekli eğitim ve iletişim ağı sağlıyor. Sektörümüzde bu kadar önemli rol oynayan uluslararası meslek kuruluşuna bu süreçte destek vermek vazifemiz. Bu desteğimiz kapsamında ayrıca Amerika’daki yeni global genel merkez binasında bir toplantı salonu ‘AFS Meeting Room’ olarak adlandırılacak” dedi.

Dünyada kendi Ar-Ge programına sahip olan nadir derneklerden biri olan ASHRAE’nin özellikle geliştirdiği teknik standartlar ve tasarım kriterleri tüm dünyada en üst düzeyde kabul görüyor. Değişen ve gelişen şartlara göre, belirli sürelerle gözden geçirilen ve yeniden yayımlanan bu standartlar, ilgili alanda çalışan mekanik tesisat mühendisleri ve müteahhitleri, mimarlar, danışman mühendisler, özel ve kamusal kurum ve kuruluşlar tarafından çok yakından takip ediliyor.


Etiketler