Header Reklam

ASHRAE Turkish Chapter’ın İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı Gerçekleşti

24 Haziran 2019 Dergi: Haziran-2019
ASHRAE Turkish Chapter’ın İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı Gerçekleşti

ASHRAE Turkish Chapter’ın düzenlediği “İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı”, 22 Mayıs 2019 tarihinde Marmara Üniversitesi Sultanahmet Rektörlük binası Prof. Dr. Nihad Sayar Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) sponsorluğunda düzenlenen toplantı, AFS İstanbul Fleksibıl A.Ş Genel Müdürü Zahit Poyraz ve Doç. Dr. Ayhan Onat'ın konuşması ile başladı.
ASHRAE Turkish Chapter Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ayhan ONAT, CTT Chair Dr. Öğr. Üyesi Deniz YILMAZ ve ASHRAE Yönetim Kurulu önderliğinde bu yıl ilki düzenlenen “İklimlendirme Sektöründe Yeşil Trendler Konferansı”nda; sürdürülebilirlik, soğutma ve yeşil bina uygulamalarında yeni yaklaşımlar ele alındı. Mimarlar, mühendisler, uygulamacılar, tedarikçiler ve işverenlere, yeşil binalar ile ilgili yeni bakış açıları kazandırmayı amaçlayan konferans, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. 
Konferansta Sri Lanka’dan Dalugoda Consultant firması Yönetim Kurulu Başkanı, HVAC ve soğutma uzmanı Cihanda Nilhan Dalugoda “Yeşil Binalar için Sürdürülebilir İklimlendirme Tasarımları ve Gelişen Ekonomilerde Karbon Ayak İzlerinin Azaltılması”,
Hindistan’dan ACR Project Consultant firması Yönetim Kurulu Başkanı Arvind Surange “Soğuk Zincire Giriş ve Sürdürülebilir Tasarımın Gerekliliği”, Arjantin’den Universidad Nacional de Lujan’da Prof. Roberto R. Aguilo “Süpermarketlerde Soğutma Sistemi ve Sürdürülebilirlik” ve Amerika’dan HVAC Satış Mühendisi Karine Leblanc “Profesyonel ve Kişisel Yaşamda Daha İyi Bir Birey Olabilmek için Duygusal Zekanın Önemi” başlıklı sunumlarıyla yer aldı. 
Sunumların sonunda konuşmacılara teşekkür sonunda teşekkür belgeleri takdim edildi. Etkinlik, İSİB sponsorluğunda düzenlenen teknede boğaz turlu iftar programı ile sona erdi. 
 Slider Altına