Header Reklam

ASHRAE, Covid Kılavuzunu Güncelledi

07 Şubat 2021
ASHRAE, Covid Kılavuzunu Güncelledi

ASHRAE Epidemic Task Force Grubu, SARS-CoV-2'nin iletimini azaltmaya yardımcı olmak için yapıların yeniden kullanıma açılışı için HVAC sistemleri kılavuzunu güncelledi.
Binalardaki birçok HVAC sisteminin performansı hala değerlendirilirken, yeni bilgiler, binaların yeni duruma hazırlığı kılavuzunda önemli güncellemeler sağladı.
ASHRAE Epidemic Task Force Grubu Hazırlık Ekibi Lideri Wade Conlan, "Bina Hazırlık Kılavuzu, tasarımcılar ve işletmeciler için kullanım dönemleri arasında kirli olabilecek alanlarını temizlemede zaman ve enerjiyi azaltmak için kullanım öncesi veya sonrası temizleme hesaplamalarını yapmada yardımcı olacak ek bilgiler ve açıklamalar içeriyor. Yeni bilgiler, eşdeğer dış mekan hava beslemesinin kullanımının arkasındaki teoriyi, filtrelerin ve hava temizleyicilerin performansını hesaplama yöntemini ve sistemlerin binayı temizleme yeteneğini değerlendirmeye yardımcı olacak filtre damlacık verimliliğini içeriyor" dedi.
Büyük güncellemeler, temizleme öncesi veya sonrası stratejileri, metodolojileri, temizleme süresi hesaplayıcısını ve ısıtma sezonu rehberliğini içeriyor. Ayrıca, yakın zamanda tanıtılan temel önerilerle uyum sağlamak ve minimum dış hava beslemesi ve filtre verimliliği gereksinimlerini ve bunların eşdeğer bir dış hava tedarikine dayalı risk azaltma stratejisindeki rollerini içeren ayarlamalar da bu güncellemelere dahildir.
Kılavuz, bir bina hazırlık planı, artırılmış filtreleme, hava temizleme stratejileri, evsel ve sıhhi su sistemleri geliştirmek için gereken taktik devreye alma ve sistem analizini ve virüs bulaşını hafifletmek için sistem özelliklerindeki genel iyileştirmeleri ele alır.
ASHRAE Yapı Hazırlık kılavuzunun tamamı ve diğer COVID-19 kaynakları için:
https://www.ashrae.org/technical-resources/resources 


Etiketler


Slider Altına