Header Reklam

Armacell, Bahreyn Merkezli Yeni Üretim Tesisinin İnşasına Başlıyor

22 Ağustos 2017 Dergi: Ağustos-2017
Armacell, Bahreyn Merkezli Yeni Üretim Tesisinin İnşasına Başlıyor

Armacell, Bahreyn merkezli yeni üretim tesisinin inşasına başlıyor. Yeni üretim tesisi için yapılan resmi törene Bahreyn Uluslararası Yatırım Parkı (BIIP) yetkilileri ve Bahreyn hükümet temsilcileri katıldı.  Armacell International’ın Başkanı ve CEO’su Patrick Mathieu “Bahreyn’deki üretim tesisimizin inşası Körfez Bölgesi’ne olan bağlılığımızı artırarak, 2008’den beri faaliyet gösterdiğimiz bu hızla büyüyen pazardaki varlığımızı güçlendirecek. Bahreyn’in modern iş ortamından, merkezi konumundan ve birinci sınıf altyapısından yararlanarak, önümüzdeki yılın başlarında üretime başlayacağımız için heyecanlıyız” dedi.
Bahreyn Sanayi, Ticaret ve Turizm Bakanı H.E. Zayed R. Al Zayani şunları söyledi: “Bahreyn hükümeti, birinci sınıf altyapı ve destekleyici reformlar ve politikalar yürürlüğe koyarak sağlam bir üretim ve lojistik sektörü inşa etti. Armacell’in yatırımları Bahreyn’in üretim ve lojistiği için bölgesel merkez olarak güçlü yanlarının bir yansıması. Armacell’i Bahreyn’de ve GCC’de desteklemeyi umuyoruz.”
armacell bahreyn

Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu (EDB) Genel Müdürü Halid Al Rumaihi, “Armacell, bölgedeki operasyonlarını Bahreyn’de kurmak için uluslararası imalat şirketlerinin en önemlilerinden biri. Bahreyn, çok yetenekli bir yerel iş gücüne sahip olması, düşük maliyetler ve GCC’nin merkezinde yer alan stratejik konumu açısından çalışma ortamının sunduğu rekabet avantajlarından yararlanmak isteyen üreticiler için tercih edilen yer olmaya devam edecek” dedi.
EMEA Başkan Yardımcısı Guillerme Huguen ise şunları ekledi: “Bahreyn’deki kendi üretim tesisimizin yapımına başladık, EDB çabamızın başlangıcından beri bize destek veriyor ve yılın başından bu yana kaydettiğimiz ilerlemeden çok memnunuz.”
Armacell Group yetkilileri, Armacell Middle East Company SPC vasıtasıyla 2018’de üretime başlayarak ısıtma, havalandırma ve klima (HVAC) sistemleri için yüksek yoğunluklu malzemeler ve elastomerik yalıtım da dahil olmak üzere BIIP’de kapsamlı ürün yelpazesinin üretimini gerçekleştireceğini belirtiyor.


Etiketler


Slider Altına