Header Reklam

Ankara'da Doğalgaz Sempozyumu

05 Temmuz 1993 Dergi: Temmuz-1993
Ankara'da Doğalgaz Sempozyumu

Vaillant Isı Sanayi ve Tic. Ltd. Şti., EGO Genel Müdürlüğü ve Keçiören Belediyesi ile birlikte 2-3-4 Temmuz 1993 tarihlerinde "Doğalgaz Sempozyumu" düzenledi.

Ankara Keçiören Belediyesi Kültür Mcrkczi'nde gerçekleşen sempozyumda doğalgaz ile çalışan kazan, kombi, şofben ve bunların otomatik kontrol sistemleri hakkında Vaillant tarafından tüm katılımcılara bilgi verildi. Bu cihazların kullanımı için gerekli olan gaz ve kalorifer tesisatının yapımında dikkat edilecek hususlar, uyulması gereken kurallar hakkında detaylı açıklamalar yapıldı. Toplantının açılış konuşmasında Ankara Doğalgaz Projesi hakkında bilgi veren, EGO Gaz Daire Başkanı Sn. İbrahim Ayata şunları söyledi: "Ankara'da 93 Şubat sonu itibariyle 400 milyon m3 doğalgaz tüketilmiştir. Bu da 300.000 konut eşdeğeri yakıt demektir ve yaklaşık 800.000 ton kömüre eşdeğerdir.yeni proje çalışması başlatılmıştır. Bu projede ilk projeden farklı olarak müteahhite yalnızca bina dış kapısına kadar olan hattın çekimi verilecektir. Ankara'da doğalgaz kullananların %85'i aylık, 100.000-600.000 TL. arasında yakıt parası ödemektedir. %15'i ise daha büyük konut ve iş yeri olduğu için biraz daha fazla doğalgaz kullanmaktadırlar. Ankara'da gaz faturasının 2 aylık geldiği unutulmamalı ve buna dikkat edilmelidir. "

Sempozyumun ilk günü bir konuşma yapan Vaillant Genel Müdürü Sn. Chris Grosser ise, "Avrupa'da uzun yıllardır kullanılan ve artık Türkiye'de de vazgeçilmez bir enerji kaynağı olarak gündemde olan doğalgazın ülke için faydalarını şöyle sıralamak mümkündür :

1.Çevre sağlığının korunması

2.Ülkedeki özel sektör için yeni bir pazarın oluşması

3.Kamu ve özel sektörün enerji giderlerinin azaltılması

Doğalgaz konusunun Türkiye için yeni bir konu olması nedeniyle doğalgaz ve kullanımı konusunda özellikle satış ve servis teşkilatının eğitilmesi gereklidir. Uzun yıllar doğalgaz kullanan Avrupa'da bile Vaillant 650 kişiyi aşkın servis elemanı barındıran 200'den fazla servis merkezi ve yılda 35.000 kişiye teknik ve pratik eğitim verebilen 70 eğilim merkezi ile faaliyet göstermekledir. Bu ciddiyetini Türkiye'de de sürdürebilmek amacı ile firmamız bayilerine ve bayi adaylarına her hafta düzenlenen 3  eünlük seminerlerle gerekli bilgileri vermekledir. Ayrıca yapılan seminer ve toplantılarıyla halkı da aynı anda bilgilendirmeye çalışmaktayız.

Bayilerimiz eğitim salonlarında doğalgaz uygulamaları konusunda tüm teknik bilgilerle donatılmaktadır. Bayilere ayrıca satış ve pazarlama eğilimi de verilmektedir. Eğitim sonunda yapılan sınavı kazanan bayilere Yetkili Bayi Sertifikası verilmektedir. Vaillanl cihazlarının montajı, sadece bu sertifikaya sahip bayiler tarafından yapılmakladır." dedi.

Sempozyumda ayrıca, Vaillant tarafından getirilen Doğalgaz Isı Eğitim Aracında doğalgaz ile çalışan tüm cihazlar çalışır halde sergilendi, halka ve katılımcılara uygulamalı olarak bu cihazlar hakkında bilgi verildi.Slider Altına