Header Reklam

Anıtkabir Yenileme Çalışmalarında Wilo Pompa Sistemleri Yerini Aldı

18 Kasım 2021
Anıtkabir Yenileme Çalışmalarında Wilo Pompa Sistemleri Yerini Aldı

Dünyada yaklaşık 150, Türkiye’de de 30 yıldır faaliyet gösteren pompa sistemlerinin öncü markalarından Wilo, Anıtkabir’in yenileme çalışmaları kapsamında projenin ısıtma, soğutma, su temini ve atık su drenajı olmak üzere tüm uygulama alanlarında tercih edildi. 

Yüksek verimli pompa çözümleriyle Türkiye’nin önde gelen dev projelerinde çözüm ortağı olmayı sürdüren Wilo’nun son projesi, Anıtkabir altyapısını güçlendirmek oldu. Anıtkabir yenileme projesinde; ısıtma soğutma hatlarından yangın pompalarına, hidrofor paketlerinden atık su drenaj pompalarına kadar tüm uygulama alanlarında Wilo Pompa Sistemleri kullanılacak.

Anıtkabir’de enerji verimliliği dönemi başladı  
Kültürel ve manevi değerinin yanı sıra mimari açıdan da büyük öneme sahip olan Anıtkabir, altyapı yenileme faaliyetleri kapsamında su temini için Wilo-Helix FIRST hidrofor setleri ve Wilo- Atmos GIGA-N serileri kullanılırken, ısıtma-soğutma hatlarında üzerine entegre frekans konvertörlü Wilo-VeroLine-IP-E ve Wilo-Stratos MAXO serileri ve atık su drenajı için TP-R atık su pompaları tercih edildi. 750 bin metrekare alana kurulu Anıtkabir’de sistemde maksimum verimlilik sağlayan, yüksek enerji tasarrufu sunan ve kullanıcı dostu dünyanın ilk akıllı pompası olan Stratos MAXO serilerinin kullanımı onaylandı. Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisini pompa dünyasına taşıyan Stratos MAXO; sistemde maksimum verimlilik sağlaması, yüksek enerji tasarrufu sunması ve kullanıcı dostu olması sayesinde karmaşık sistemlerde dahi kolay kullanım imkanı tanıyarak kullanıcılarını bugünden geleceğin teknolojisi ile buluşturuyor. En son iletişim becerilerine sahip olan akıllı pompa Stratos MAXO, bluetooth ara yüz teknolojisi ile mobil cihazlara doğrudan bağlanma imkânı sunuyor. Uzaktan erişim özelliği ile günün her anında tüm verilere anlık olarak ulaşım sağlarken, pompa açma-kapama gibi işlemlerin yapılmasını da mümkün kılıyor. Stratos MAXO’yu akıllı bir pompa haline getiren en önemli özelliklerden bir diğeri de “Wilo Net” teknolojisi. Bu teknoloji, sistemdeki diğer Wilo ürünleriyle etkileşim kurmaya olanak sağlıyor. 

Arızalara 24 saat içinde müdahale imkanı 

Wilo Türkiye’nin verdiği bilgilere göre; “Projede öne çıkan ihtiyaçlar arasında; otomasyon üzerinden tüm kontrollerin ve anında uzaktan müdahalenin sağlanabilmesi, enerji verimliliğinin ve 7/24 servis desteğinin bulunması geliyor. Hizmet verdiği tüm segmentlerde müşterilerine sonsuz güven veren ve projelere değer katan Wilo, enerji verimliliği yüksek çözümleri sayesinde Anıtkabir projesinde de maksimum enerji tasarrufu sağlayarak yüksek sistem verimliliği konusunda katkıda bulunuyor. Türkiye geneline yayılan güçlü servis ağı ile olası arızaya 24 saat içerisinde ilk müdahaleyi gerçekleştirebilen Wilo, bu sayede Anıtkabir projesinde de konforun artmasına imkan tanıyor.”