Header Reklam
Header Reklam

AMCA International, Avrupa ve Ortadoğu Bölgeleri Direktörünü Atadı

05 Mayıs 2022 Dergi: Mayıs-2022
AMCA International, Avrupa ve Ortadoğu Bölgeleri Direktörünü Atadı

AMCA (Air Movement and Control Association International, Inc.) Avrupa ve Orta Doğu Bölgeleri (EMEA) Direktörü olarak Hassan Abou Jawhar'ın atandığını duyurdu.

Akıcı İngilizce, Fransızca ve Arapça bilen Jawhar, Dubai'de yerleşik olacak ve EMEA genelinde AMCA üyelerini ve hava sistemleri endüstrisine hizmet verecek. Jawhar, bu görevinin hemen öncesinde de AMCA Avrupa ve Orta Doğu Devlet ve Sanayi İlişkileri Direktörü olarak çalışıyordu.

Belçika’da Uluslararası ilişkiler; Diplomasi ve Çatışma Çözümü alanında lisans ve yüksek lisans eğitimi alan Jawhar, Avrupa Sıhhi Tesisat ve Isıtma Toptancı Ticareti Federasyonu FEST’in de Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştu.

Air Movement and Control Association (AMCA) International, dünyanın fanlar, panjurlar, damperler, hava perdeleri, hava akışı ölçüm cihazları, kanallar, gürültü önleyiciler, pervaneler ve kullanılan diğer hava sistemi bileşenlerinin üreticilerinin kâr amacı gütmeyen uluslararası bir birliğidir. Misyonu, hava hareketi ve kontrol endüstrisinin sağlığını, büyümesini ve bütünlüğünü teşvik etmektir.

1917'de Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulan AMCA, dünya çapında 330'dan fazla üyeye sahiptir ve hızla büyümektedir. Kuruluşun ayrı olarak çalışan bir Asya bölümü (Asya AMCA) ve Avrupa bölümü (Avrupa AMCA) bulunmaktadır.