Header Reklam
Header Reklam

Alize Mühendislik “Endüstriyel Mutfaklarda Havalandırma ve Filtrasyon” Eğitimi Düzenledi

31 Mayıs 2021
Alize Mühendislik “Endüstriyel Mutfaklarda Havalandırma ve Filtrasyon” Eğitimi Düzenledi

S&P Akademi’nin 2021 yılı içinde online olarak devam ettiği ücretsiz eğitimlerinde yer verdiği ‘‘Endüstriyel Mutfaklarda Havalandırma ve Filtrasyon’’ eğitimine bu yıl da Alize Mühendislik Genel Müdürü Cüneyt Tecer konuk eğitmen olarak davet edildi.   

Eğitim 29 Mayıs 2021 Cumartesi günü mühendisler, teknikerler, mimarlar, işletme sahipleri ve sektöre girmeye hazırlanan mühendislik öğrencilerinden oluşan 32 kişinin katılımıyla iki buçuk saate yakın bir süre katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.

Eğitim, ideal mutfak çözümleri ana başlığı çerçevesinde proje çözümü, hava dengesi, hava arıtma, yangın çözümü ve enerji tasarrufu konularını içerdi. 

İçeriği videolar, deneyler ve örnekler ile zenginleştirilen eğitimde endüstriyel mutfaklarda egzoz ve taze havanın değerlendirilerek doğru kapasite cihaz seçiminden doğru projelendirme ile enerji verimliliği bağlantısına değinildi.

Endüstriyel mutfak çözümlerini komple bir bütün olarak değerlendiren Alize Mühendislik ekibi, doğru ve yeterli hava arıtımı ve değerlendirilmesinin nasıl yapılacağını anlattı ve işletmelerin olabilecek hatalar karşısında yaşayabilecekleri yangınlardan doğru çözümler ile yatırımlarını koruyabileceklerini vurguladı.

Alize Mühendislik ekibi, endüstriyel mutfaklarda havalandırma ve filtrasyon uygulamalarının günümüz ihtiyaçları dahilinde geliştirilmesi konusunda sektöre öncülük ettiklerini, gelişen ve değişen ihtiyaçlara yönelik yaptığı yeni çalışmaların sonuçlarıyla uygulanacak konfigürasyonlarda; doğalgazlı ve elektrikli pişirme ile katı yakıtlı (odun ve kömür) pişirmeler ayrı değerlendirilmesinin önemini vurgularken örnek konfigürasyonlar verdi. Ekip, ayrıca endüstriyel mutfaklarda havalandırma ve filtrasyondan söz edildiğinde akla ilk gelen marka olmaya devam ettiklerini vurguladı.

Eğitim, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.