Header Reklam
Header Reklam

Ali Rıza Dağlıoğlu’na Grundfos’ta Yeni Görev

31 Mart 2021 Dergi: Nisan-2021
Ali Rıza Dağlıoğlu’na Grundfos’ta Yeni Görev

Grundfos’ta, 2021 yılı Ocak itibarıyla dünya genelinde yapılan yeni organizasyon değişikliği doğrultusunda üst düzey bir atama gerçekleştirildi. Yeni organizasyonel yapı sonucunda 8 ülkeyi kapsayan bölgenin (Türkiye, KKTC, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan) Ticari Bina Hizmetleri (CBS) segment satışlarından sorumlu Bölge Satış Direktörü Ali Rıza Dağlıoğlu oldu.

Küresel su ve iklim sorunlarına çözümler üretmek ve insanların yaşam kalitesini iyileştirmek için çalışmalarına devam eden Grundfos yeni yapısında, bu atamayla birlikte Türkiye ve Merkez Asya’yı da kapsayan bölgenin (TUCA) Ticari Bina Hizmetleri (CBS) segment satışlarını, uzman ekibi ile deneyimli bir isim olan Bölge Satış Direktörü Ali Rıza Dağlıoğlu’na teslim etmiş oldu. 

Ali Rıza Dağlıoğlu Hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü mezunu olan Ali Rıza Dağlıoğlu, Ankara’da HVAC tasarım mühendisi olarak TMA Müh.’de, Aldağ A.Ş.’de ve yaklaşık 10 yıl süre ile Alarko Carrier’da farklı birimlerde Satış Yöneticiliği görevlerini üstlenmiştir.  

2006 yılında Ankara Bölge Müdürü olarak başladığı Grundfos’daki kariyerine, 2009 yılında İstanbul’a yerleşerek Türkiye Satış Müdürü olarak devam etmiş ve 1 Ocak 2021 yılına kadar da Grundfos’un Türkiye, KKTC, Azerbaycan ve Gürcistan’daki tüm segment satışlarından sorumlu Satış Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. 1 Ocak 2021 yılından itibaren yukarıda belirtilen göreve atanarak Grundfos’taki kariyerine devam etmektedir.