Header Reklam
Header Reklam

Alarko Carrier, “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” Arasındaki Yerini Koruyor

17 Haziran 2020 Dergi: Temmuz-2020
Alarko Carrier, “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” Arasındaki Yerini Koruyor

Alarko Carrier, bağımsız uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in 2007’den bu yana yayımladığı “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” listesinde bir kez daha yer aldı. 

Brand Finance listesinde ısıtma-soğutma-havalandırma kategorisindeki tek marka olan Alarko Carrier, listeye dahil olduğu 2012 yılından bu yana 7. kez Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer alma başarısını gösterdi.

Brand Finance bu araştırmasında, ‘Marka Gücü Endeksi’ ve ‘Hak Bedeli Oranı’ gibi bilgiler ile geçmiş hasılat, sermaye piyasası analistlerinin tahminleri ve ekonominin büyüme oranları dikkate alınarak çıkarılan gelecek projeksiyonu yöntemleriyle en değerli markaları belirledi. 

Alarko Carrier Hudai OzturkAlarko Carrier Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüdai Öztürk, “Brand Finance her yıl 10 ülkede 50 bin kişiyi kapsayan özgün bir pazar araştırması yürütüyor. Biz ilk kez 2012 yılında Türkiye’nin en değerli markaları arasında yerimizi almıştık. O dönemden bu yana markamıza istikrarlı bir şekilde yatırım yapıyor, küreselleşen dünya ekonomisinde ülkemizin değerini ve gücünü arttırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İklimlendirme sektöründe Türkiye’nin öncü markası olarak, bu yıl da ısıtma-soğutma-havalandırma kategorisindeki tek marka olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.