Header Reklam
Header Reklam

Aironn A.Ş., Uluslararası Tünel Güvenlik ve Havalandırma Konferansının Sponsoru Oldu

30 Mart 2024
Aironn A.Ş., Uluslararası Tünel Güvenlik ve Havalandırma Konferansının Sponsoru Oldu

Aironn Havalandırma A.Ş., uluslararası otoriteleri tarafından desteklenen ve Avusturya’nın Graz Teknoloji Üniversitesi Termodinamik ve Sürdürülebilir Tahrik Sistemleri Enstitüsü tarafından düzenlenen Uluslararası Tünel Güvenlik ve Havalandırma Konferansı ve Sergisi’nin (12th International Conference Tunnel Safety And Ventilation) sponsoru oldu.

16-17 Nisan 2024 tarihlerinde Avusturya’nın Graz kentinde tünel sektörü profesyonellerini konferansı ve sergisiyle bir araya getirecek büyük buluşma, 18 Nisan’da Koralm Tüneli* Teknik Gezisi ile devam edecek. Her zamanki gibi tüm sunumlar eş zamanlı olarak İngilizce ve Almancaya tercüme edilecek.

Graz Teknoloji Üniversitesi'ndeki Termodinamik ve Sürdürülebilir Tahrik Sistemleri Enstitüsü (eski adıyla: İçten Yanmalı Motorlar ve Termodinamik Enstitüsü), birbirine bağlı sistem enerjisi, motorlar, trafik ve çevre konusunda yenilikçi ve uluslararası kabul görmüş öğretim ve araştırma sağlamaya ve katkıda bulunmaya kendini adamıştır.

Adından da anlaşılacağı gibi Graz Teknoloji Üniversitesi, Avusturya'nın ikinci büyük şehri olan Graz'ın merkezinde yer almaktadır. Sekiz yüksek öğrenim kurumuyla Graz gerçek bir öğrenci şehridir ve Orta Avrupa ile Avrupa Birliği'nin en yüksek yaşam kalitesine sahip şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. TU Graz, Avusturya'da ve yurt dışında tanınmış bilimsel kurumlar ve işletmelerle yakın çalışmaya kendini adamıştır. 

Dünya Karayolları Birliği A(PIARC) Avusturya Ulusal Komitesi ve Avusturya Karayolları, Demiryolları ve Ulaştırma Araştırma Derneği (Österreichische Forschungsgesellschaft Straße - Schiene – Verkehr - FSV) işbirliğiyle ve Uluslararası Tünelcilik Birliği (International Tunelling Association) tarafından da desteklenen 12. Uluslararası Tünel Güvenlik ve Havalandırma Konferansı ve Sergisi’nin, Türk mühendisliğinin öncü firmalarından Aironn A.Ş. paydaşı oldu. 

Uluslararası pazarların güçlü oyuncuları arasında olan Aironn A.Ş., sadece üstlendiği mega projeleriyle değil, özellikle fan mühendisliğindeki Ar-Ge devrimleriyle başarı grafiğini yükseltiyor. Bu kimliğiyle hizmet verdiği sektörde ürettiği bilgi katkısının yanı sıra finansal destekleriyle de uluslararası arenada yerini pekiştiriyor. Aironn A.Ş. yetkilileri küresel tünelcilik sektörü için verdikleri bu önemli destek için özetle şunları söyledi: “Fan mühendisliğini uzmanlığımız olarak hedeflediğimiz ilk günden bu güne, fan mühendisliğinin sınırlarını zorlayacağımızı söyledik. Kazancımızın önemli bir kısmını, bu hedef için harcayacağımızı söyledik, öyle de yaptık. Biz sadece ülkemiz için değil, ülkemizi temsilen Türk mühendisliğinin gücünü uluslararası pazarlarda da övgüyle bahsettirmek için sorumluluk aldık. Bunu, en iyi şekilde icra edebilmek için ne emeğimizden ne de finans kabiliyetimizden esirgemedik. Bu önemli küresel etkinliğe imzasını koyan tek Türk firmayız. Gurur duyduğumuz adımlarımız arasında bu da var.”

*Koralm Tüneli yapım aşamasında olan bir demiryolu tünelidir. 2025 yılı sonunda tamamlanmasının ardından 32,9 km uzunluğuyla Avusturya'nın en uzun demiryolu tüneli olacak. Avusturya Federal Demiryolları (ÖBB) tarafından işletilecek ve iki federal eyalet olan Styria ve Carinthia'yı birbirine bağlayacak. Koralm Tüneli'ndeki Demiryolu Ekipmanları Yeni inşa edilen Weststeiermark tren istasyonunu ve Leibenfeld havalandırma merkezini ziyaret etme fırsatı da etkinliğin sunduğu cazibeler arasında. Havalandırma merkezi şaftlı bir yapıda olup, yangın durumunda Koralm Tunnel'e temiz hava sağlayan iki adet büyük eksenel fana sahiptir.


 


Etiketler