Header Reklam
Header Reklam

AHR Expo 2021 Fuarının Ertelenmesi Gündemde

27 Eylül 2020
AHR Expo 2021 Fuarının Ertelenmesi Gündemde

AHR Expo fuar yönetimi, Chicago'daki 2021 AHR Expo'nun ertelenebileceğini duyurdu.
Başlangıçta 25-27 Ocak'ta planlanan AHR Expo’nun 15-17 Mart 2021 tarihleri arasında yapılması öngörülmüştü.
AHR Expo organizatörleri tarafından yapılan bir ankette, Mart ayına erteleme önerisi, katılımcıların ve katılımcıların yaklaşık %80'i tarafından tercih edildi. 
Ocak ayında yapılması planlanan ve Mart ayına ertelenmesi öngörülen fuarın Mart ayında da gerçekleşmesinde riskler olduğu düşüncesi ile fizibilite ve araştırmaların devam etmesine karar verildi. Nihai kararın en geç 15 Ekim'de verilmesi bekleniyor.
Fuarın müdürü Mark Stevens, "Tüm endüstri paydaşları için güvenli ve başarılı bir etkinliğe ev sahipliği yapmamızı sağlayacak tüm olasılıkları gözden geçirmeye devam ediyoruz. Ancak, Illinois eyaletinde ve Chicago şehrinde kontrol edemediğimiz engeller olduğunu hesaba katmalıyız. Mart ayında Chicago'da bir araya gelebileceğimiz konusunda ihtiyatla yaklaşmakla birlikte iyimserliğimizi koruyoruz" dedi.
Fuara katılmak için gereken önemli planlama ve hazırlık dikkate alındığında, AHR Expo fuar yönetimi, eş sponsorları ASHRAE ve AHRI ile birlikte, nihai karar ve duyuruyu 15 Ekim'de veya öncesinde yapacak. Mart ayına altı ay kalırken, nihai kararın alınması, katılımcıların daha kolay plan yapmasına olanak tanıyacak.
İlkbahar ve yaz boyunca, Chicago'da güvenli ve başarılı bir fuar yapmak için olası tüm yolları gözden geçirmek için bir dizi toplantı düzenlendi. Fuarı destekleyenler danışma komitesiyle ortaklaşa olarak, fuar yönetimiyle ve diğer yetkililerle yakın temas halinde kaldı. Tüm seçeneklerin değerlendirilebilmesi için bu toplantılar ay boyunca devam edecek.
Mark Stevens, “Sektördeki hepimiz HVACR'ın dünyada oynadığı hayati rolü anlıyoruz. Fuarın; HVACR sektörü üyelerinin, profesyoneller olarak sektördeki yenilikleri öğrenmek, paylaşmak ve kendilerini geliştirmek için bir araya gelebilecekleri benzersiz bir ortam sağlamadaki önemini biliyoruz. Sanırım hepimiz bu yılın şimdiye kadar getirdiği zorlukları anlıyoruz ve HVACR, COVID-19 ve geleceğin diğer pandemik tehditleriyle nasıl mücadele edebileceğimiz konusunda birincil oyuncu olarak ortaya çıkarken, dikkate alınması gereken güvenlik, yasal mevzuatlar gibi hususlar söz konusu" dedi.