Header Reklam
Header Reklam

Agrobest Grup’un Tercihi Aldağ Oldu

06 Mayıs 2021
Agrobest Grup’un Tercihi Aldağ Oldu

Agrobest Grup’un Manisa Tesislerinin yapımında Aldağ klima santralleri tercih edildi.

Türkiye’de 220, dünyada ise 500’den fazla bitki koruma ürünü ruhsatına sahip Agrobest Grup, bitki koruma ürünleri, tohum, gübre, organik tarıma dayalı biyolojik ürünler ve hasat sonrası koruma ürünleri ana ürün gruplarının küresel oyuncuları arasında.

Salihli Organize Sanayi Bölgesinde 206 dönüm arazi üzerinde yaklaşık 120 bin metrekare kapalı alana sahip tesislerinin yatırım hacmi yaklaşık olarak 50 milyon dolar (USD). Bu yeni modern tesisiyle 700 kişiye daha istihdam olanağı sağlayan Agrobest Grup için Aldağ’ın Manisa Akhisar tesisinde klima santralleri, fan grupları ve ısı geri kazanım cihazları imal edildi.

Bu projede kullanılan klima santralleri 3.350 - 32.950 m³/h kapasite aralığına sahip. DX bataryalı ve Exproof santraller, otomasyonları ile birlikte teslim edildi. Aldağ klima santralleri, uzun işletme ömrü, çevre ve işletme dostu düşük enerji tüketimi özelliği ile öne çıkıyor.

Agrobest Grup için hizmet verecek Aldağ ısı geri kazanım cihazları ve fanlar da en önemli tasarım kriteri olarak belirlenen enerji verimliliği sayesinde, özellikle düşük karbon ekonomilerine hızlı geçiş yapılan bu dönemde havalandırma, iklimlendirme sistem tercihlerinin ilk sırasında yerini alıyor.

Aldağ Satış Grubu Yetkilileri, “iklim değişikliği ile mücadelenin en önemli gündem maddesi haline geldiği bu dönemde, cihaz, sistem ve teknolojilerimizin rekabetçilik gücü artıyor. Koşullar, yatırımcıları daha çok fazla ve daha çok yönlü faydayı talep eder hale getirdi. Bu, sektörümüzün sağlıklı gelişmesine yardımcı olacak. Üretici firmaları geleceğin teknolojilerini bugüne taşımaları için motive edecek. Aldağ, bugüne kadar attığı adımlarda, bu hedefe doğru ilerledi. Bugün, bu doğru stratejinin ödüllerini alıyoruz” dedi.