Header Reklam

Açık Holding’te İki Üst Düzey Atama

10 Ağustos 2020 Dergi: Ağustos-2020
Açık Holding’te İki Üst Düzey Atama

Teknoloji ve güvenlik sektöründe 20. yılını dolduran Açık Holding, holdingleşme süreci kapsamında sürekli gelişimi destekleyerek, başarı çizgisini daima daha yukarı taşımayı amaçlıyor.

Holdingin yapılanma sürecinde attığı profesyonel adımlar doğrultusunda CEO’ya bağlı olarak oluşturulan “Uluslararası İş Geliştirme ve Koordinasyon” bölümünün başına Serdar Lülecioğlu atandı. Açık Holding’te çok uzun yıllardır Boreas Genel Müdürü olarak çalışan Serdar Lülecioğlu, bundan sonra Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak. Boşalan Boreas Genel Müdürlük koltuğuna ise 7 yıldır Boreas Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Müge Lülecioğlu atandı.

Her iki deneyimli isim, Boreas’ın uluslararası pazardaki çalışmalarına büyük katkı sağlayarak, büyümesini hızlandırdı. Yapılan yeni atamalarla kendi organizasyonundan güç alan Açık Holding; daha çevik, daha verimli ve daha etkin organizasyon yapısı oluşturarak şirket vizyon ve hedeflerini hayata geçirmeyi planlıyor.

Serdar Lülecioğlu Kimdir?
Serdar Lülecioğlu ön lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladıktan sonra lisans eğitimine Marmara Üniversitesi’nde devam etti ve ESL Dil Eğitmeni olarak mezun oldu. Yurtdışı satış ve pazarlama alanındaki kariyerine 1995 yılında çok uluslu bir şirket olan Tetsa Endüstriyel Torba San. ve Tic. A.Ş.’de İhracat Satış Müdürü olarak başladı ve sonrasında Ultrakim Kimya, Alapala ve Systemair gibi büyük sanayi kuruluşlarında yurtdışı iş geliştirme ve ihracat satış yöneticisi olarak çalışarak global hedefleri hayata geçirdi. 2017 yılından beri Boreas’ta Genel Müdürlük yapan Lülecioğlu, evli ve iki çocuk babası.

Müge Lülecioğlu Kimdir?
Müge Lülecioğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Kalite ve üretim yönetim sistemleri uzmanlığıyla çeşitli sektörlerde 25 yıl boyunca Fabrika Yönetimi pozisyonlarında görev aldı. 2013 yılında Boreas’ta Fabrika Müdürü unvanıyla işe başlayan Lülecioğlu, klima santrali üretimi ile ilgili fabrikanın kurulması için çalışmaları başlattı. 2017 yılından bu yana Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda görev aldı ve üst seviyede teknolojik ürünlerin üretimini tamamlayarak, Boreas’ı farklı ürün segmentlerinde önemli bir oyuncu haline getirecek projelerde etkin roller üstlendi. Müge Lülecioğlu evli ve iki çocuk annesi.