Header Reklam

9. Türkiye Deprem Mühendisliği Konferansı 2-3 Haziran 2021’de

31 Mayıs 2021

9. Türkiye Deprem Mühendisliği Konferansı (9TDMK), 2-3 Haziran 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlenecek.

1985 yılında düzenlenen ilk sempozyumdan bu yana, Deprem Mühendisliği Türk Milli Komitesi ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Ulusal Deprem Mühendisliği Konferansı (UDMK), deprem mühendisliği konusundaki en prestijli konferans serilerinden biri. 

Ulusal komitelerin oluşturulmasındaki idari değişiklikler sonucunda, Deprem Mühendisliği Türk Milli Komitesi, Mart 2009’dan bu yana Türkiye Deprem Vakfı (TDV) şemsiyesi altında Türkiye Deprem Vakfı - Deprem Mühendisliği Komitesi (TDV-DMK) adı ile faaliyetlerine devam ediyor. TDV-DMK ve İMO İstanbul Şubesi ortaklığında dokuzuncusu düzenlenecek olan bu konferans, ilk kez uluslararası olarak 9. Türkiye Deprem Mühendisliği Konferansı (9TDMK) adı ile yapılacak.

9TDMK, bilim insanları, mühendisler, endüstri ortakları ve uygulayıcılara, deprem mühendisliğindeki uygulamaların, son gelişmelerin ve geleceğe yönelik perspektiflerin sunulması ve tartışılması için uluslararası bir ortam sağlayacak. Konferansta, Türkiye ve dünyada son zamanlarda öne çıkan dirençlilik (resilience) odaklı performansa dayalı tasarım ve değerlendirme kavramlarına da özel yer verilecek.

Konferans programına buradan ulaşabilirsiniz.