Header Reklam
Header Reklam

“50 Sürdürülebilirlik ve İklim Lideri”nden Biri Seçildi

15 Eylül 2020 Dergi: Ekim-2020
“50 Sürdürülebilirlik ve İklim Lideri”nden Biri Seçildi

Dünya kaynaklarını korumak için teknolojik çözümler geliştiren Wilo, Birleşmiş Milletler ve Bloomberg'in "50 Sürdürülebilirlik ve İklim Lideri" adlı küresel sürdürülebilirlik ve iklim koruma girişiminde yer alacak.

Wilo, 2020 yılı vizyonunun temelini oluşturan “Çözüm Odaklı Teknoloji Şirketi” anlayışıyla sürdürülebilir dünya için Ar-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Gerçekleştirdiği çalışmalarla kendini dünya çapında daha iyi yaşam standartlarına ulaşmaya ve iklim değişikliği karşısında su yönetim sistemlerinin verimliliğini artırmaya adayan Wilo, Birleşmiş Milletler ve Bloomberg’in “50 Sürdürülebilirlik ve İklim Lideri” adlı küresel sürdürülebilirlik ve iklim koruma girişimine katılmak üzere seçildi. 

Binalarda, endüstride ve altyapı uygulamalarında bulunan ısıtma, soğutma, havalandırma sistemlerinin yanı sıra su temini ve atıksu uygulamalarında da kullanılan pompa sistemlerinin öncü markası Wilo, 10 bine yakın ürün gamı ile enerji kaynaklarının akıllı ve verimli kullanıldığı bir dünya için çözümler sunuyor. İnsanlar, ürünler, hizmetler, fabrikalar ve makineler arasında akıllı ağ bağlantıları oluşturarak akıllı çözümleri hayata geçirmek için dijitalleşmeden etkin şekilde yararlanan Wilo, hayatı daha kolay hale getirmeyi hedefliyor.  

Sürdürülebilirlik, Wilo kurumsal stratejisinin ayrılmaz bir parçası
Wilo, dünya çapında daha iyi yaşam standartlarına ulaşmaya ve iklim değişikliği karşısında su yönetim sistemlerinin verimliliğini artırmaya odaklanıyor. Ürünleri, sistemleri ve çözümleriyle dünyanın her yerinden insanlara akıllı, verimli ve iklim dostu bir şekilde su sağlamaya katkıda bulunuyor. Wilo, bu özverisi ile bu yıl dünya çapında faaliyet gösteren 49 diğer şirketle birlikte Birleşmiş Milletler ve Bloomberg’in “50 Sürdürülebilirlik ve İklim Lideri” adlı küresel sürdürülebilirlik ve iklim koruma girişimine katılmak üzere seçildi. İklimin korunması, enerji ve kaynak verimliliği ile dijital dönüşüm gibi konularda faaliyetlerini sürdüren Wilo; küresel ağ ortaklarıyla birlikte, geleceğe yönelik iklim dostu çözümler geliştiriyor, politik çevrelerle, iş dünyasıyla ve STK’larla kurulan diyalogları proaktif olarak teşvik ediyor. 

Sürdürülebilirlik faaliyetlerinin sonuçları dijital olarak sunulacak
“50 Sürdürülebilirlik ve İklim Lideri” girişiminin bir parçası olarak katılımcı şirketler, çevre ve iklimin korunması veya sosyal adalet gibi güncel sorunlar hakkındaki tartışmalara önemli katkılar sağlayacak. Katılımcılar aynı zamanda kısa belgesellerle kendi sürdürülebilirlik faaliyetlerinin sonuçlarını dijital olarak sunacak. Wilo, bu belgesel film sayesinde, sürdürülebilirlik ve iklimin korunması konusunun şirket sınırlarının ve ulusal sınırların ötesinde tanıtılması için insanları teşvik edebilmeyi hedefliyor.  

Altı mega trend ile geleceğe yön verecek
Wilo sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçası olarak önümüzdeki yıllarda insanların hayatlarını derinden etkileyecek altı küresel mega trend tanımladı. 

  • Globalleşme, 
  • Akıllı şehirler, 
  • Enerji sorunu, 
  • İklim değişikliği, 
  • Kuraklık ve 
  • Dijital dönüşüm 


olarak belirlenen mega trendlerle bağlantılı çözümler geliştirmek üzerine çalışmalar yapıyor. Tüm yatırımlarını dünyaya hızla yön verecek bu mega trendler ışığında gerçekleştiren Wilo; yüksek verimli teknolojileri ve akıllı ürünleri ile dünya kaynaklarının, suyun ve enerjinin daha tutumlu bir biçimde kullanılmasına katkı sağlamak amacıyla Ar-Ge çalışmaları gerçekleştiriyor. 

Dünya çapındaki “50 Sürdürülebilirlik ve İklim Liderinden” biri’ başlıklı Wilo TV videosunu buradan izleyebilirsiniz.