Header Reklam
Header Reklam

43. MCE Mostra Convegno Expocomfort, “Konforun Ötesinde” Teması ile Düzenleniyor

01 Aralık 2023 Dergi: Aralık-2023
43. MCE Mostra Convegno Expocomfort, “Konforun Ötesinde” Teması ile Düzenleniyor

İnşaat ve endüstriyel tesis mühendisliği, iklimlendirme ve yenilenebilir enerjiler alanında dünyanın önde gelen iki yılda bir düzenlenen fuarı MCE - Mostra Convegno Expocomfort, 12 - 15 Mart 2024 tarihleri arasında Fiera Milano'da rutin programına geri dönüyor. 43. edisyon güçlü bir şekilde yenilendi ve RX Italy'nin vizyonu doğrultusunda yeni formatlarla dolu. 
HVAC+R, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği endüstrilerindeki şirketlerin en prestijli vitrini ve küresel iş platformu olan MCE Mostra Convegno Expocomfort, iş fırsatları yaratmaya yönelik yeni organizasyonuna hazırlanıyor. MCE'nin tüm faaliyetlerinin üç ana dayanağı olan İnovasyon, Sürdürülebilirlik ve Enerji Verimliliği üzerinde "Konforun Ötesinde" teması yer alacak. 
MCE 2024, profesyonellere en iyi çözümleri seçmelerinde rehberlik edecek özel odak noktalarının geliştirilmesi yoluyla kritik ürün ve çözümlere değer katacak. 
RX Italy Srl Genel Müdürü Massimiliano Pierini; "ENEA ile yakın zamanda yapılan anlaşma, MCE'yi, enerji verimliliğine ilişkin ulusal bilgi ve eğitim programı olan Classe A'da İtalya'nın Fikir Lideri haline getirdi. Bu, tüm profesyonelleri dahil etmek üzere tasarlanan girişimlerle, etkinliğe doğru uzun bir yolculuğun yalnızca son adımıdır. 
MCE, ilişkiler kurmak ve stratejik ittifaklar oluşturmak için kaçırılmayacak bir randevu olduğunu doğruluyor. Son rakamlara göre, sergi alanlarının %90'ı halihazırda dolmuş durumda ve 1.300'ün üzerinde firma kayıt yaptırdı. Bunların yüzde 55'i yurtdışından geliyor. 
Bu sonuçlar aynı zamanda teknolojilerin yakınsamasını ve entegrasyonunu, doğrudan bağlantıların yeni tanımını da yansıtıyor.
İtalyan işletmelerinin dış pazarlarda ekonomik büyümesini ve konsolidasyonunu teşvik etmek amacıyla, ICE - İtalyan Ticaret Ajansı, Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı ile Made in Italy'yi tanıtmayı amaçlayan bir medya kampanyası olan beIT arasında yenilenen bir işbirliği kuruldu. Dünya çapında 43 ülkeden 120 seçilmiş yabancı profesyonelin, katılımcı firmalarla B2B görüşmeler için fuara katılması bekleniyor” diyor. 
“MCE Mükemmellik Ödülleri - Verimlilik ve İnovasyon 4 Geçiş Hedefi” adı verilen yeni ödüller, 2015 yılında imzalanan Birleşmiş Milletler 2030 Gündemi kapsamında verilen taahhütler doğrultusunda enerji ve çevre geçişini hızlandırmaya yardımcı olan bileşenlere, sistemlere ve teknolojilere verilecek. 
MCE'nin 43. edisyonu aynı zamanda Aqua Italia ve ANGAISA işbirliğiyle desteklenen, suyun akıllı kullanımı konusunda, suyun değerini ileten ve katılımcı kuruluşlar ile ziyaretçi arasında etkileşim yaratan ödüllü bir yarışma olan Su Ödülü de ilgi odağında olacak. Ziyaretçiler her gün, çekilişlerle akıllı telefonlar, kablosuz kulaklıklar, Amazon kuponları ve en çevre dostu olarak kabul edilen Bandiera Blu tatil beldesinde bir hafta sonu tatili kazanacak.
Belirlenen temalara yönelik kongre, çalıştay ve etkinlik programı, sivil ve endüstriyel tesis mühendisliği endüstrisine ilişkin 10. CRESME Raporunun sunumu, kurumsal sunumlar ve uluslararası dernekler (EHPA) tarafından düzenlenen konuşmalarla zengin ve ilgi çekici bir etkinlik programı fuara eşlik edecek. 
Massimiliano Pierini; "Endüstrisinin karbonsuzlaştırılmasına öncülük etmenin bizim sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz. Net Sıfır Karbon Taahhüdü'nün kurucu üyesi olarak şirketimiz, etkinliklerimiz ve sektörümüz genelinde net sıfır karbon emisyonu elde etmeye kararlıyız. 2040 yılına kadar net sıfır emisyona ve 2030 yılına kadar %50 karbon azaltımına ulaşmaya kararlıyız. Tedarik zincirimizin karmaşıklığı ve bir ticari fuarın yürütülmesiyle ilgili emisyonlar göz önüne alındığında, sürdürülebilir bir gelecek için bir endüstri olarak birlikte çalışarak daha fazlasını sağlayabiliriz. Bu kritik hedefe ulaşılmasını sağlamak için MCE, Sürdürülebilir Ticari Fuar/Etkinlik Organizasyonu için ISO 20121:2013 Sertifikasyonuna uygun olarak tasarlanmakta ve uygulanmaktadır” diyor.