Header Reklam

42. MCE - Mostra Convegno Expocomfort, Sayısal Sonuçlarıyla Sektörün Dinamizmini Kanıtladı

05 Temmuz 2022 Dergi: Temmuz-2022
42. MCE - Mostra Convegno Expocomfort, Sayısal Sonuçlarıyla Sektörün Dinamizmini Kanıtladı

42. MCE - Mostra Convegno Expocomfort fuarı, konut ve endüstriyel tesisat, HVAC&R ve yenilenebilir enerji sektörlerinde önemli bir toplantı ve değerlendirme platformu olduğunu doğrulayan sonuçlarla kapandı. 
MCE - Mostra Convegno Expocomfort'un 42. edisyonu 28 Haziran-1 Temmuz 2022 tarihleri arasında Fiera Milano'da yapıldı ve pandemi nedeniyle verilen dört yıl aradan sonra, enerji verimliliğinin geleceği ve HVAC&R, sıhhi tesisat, yenilenebilir enerji sektörlerinde inovasyon konusunda lider rolünü bir kez daha teyit etti.
Üçte birinden fazlası yurt dışından gelen 1.581'den fazla katılımcı ve 90.735 profesyonel ziyaretçi; 28 Haziran'daki açılışta sunulan sekizinci CRESME Raporu'nun gösterdiği gibi, HVAC&R ve sıhhi tesisat endüstrilerinin yükselişte olduğunu kanıtladı.

MCE 2022, 2018’de yapılan fuara (pandemi öncesindeki son fiziksel ortamda yapılan MCE fuarı) kıyasla etkinlik sayısında da (120 canlı, yüz yüze etkinlik) bir artışla kapılarını kapattı. Çok sayıdaki yuvarlak masa toplantısında, hidrojenin önümüzdeki yıllarda karbondan arındırma ve enerji bağımsızlığına giden yolda hayati bir rol oynayacağı öne sürüldü. Bu çözüme dayalı teknolojilerin araştırılması ve geliştirilmesinin, enerji kaynakları karmasını çeşitlendirmek için hayati önem taşıdığı konusunda hemfikir bir kanaat ortaya çıktı.
MITE'den (İtalyan Ekolojik Geçiş Bakanı) ENEA'ya (İtalyan Ulusal Yeni Teknolojiler, Enerji ve Sürdürülebilir Ekonomik Kalkınma Ajansı) hidrojenin, geleceğin enerji sisteminde güçlü bir çözüm, yenilenebilir enerjilerin “dengeleyici”si ve diğer kaynakların geliştirilmesine “yardımcı” olarak kabul ediliyor. 
Sağlık ve jeopolitik koşullara rağmen, 130 ülkenin temsil edildiği yurtdışından gelen profesyonellerinin sayısı pandemi öncesi seviyelere ulaştı. MCE 2022’nin partner ülkesi olan Türkiye'nin yanı sıra, Orta Doğu, Arap Yarımadası, “-stan” bölgesi (Afganistan, Pakistan, Özbekistan, Tacikistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan), Irak ve İran ile birlikte Hindistan ve Uzak Doğu ülkeleri (Çin, Japonya ve Güney Kore başta olmak üzere) uluslararası ziyaretçi profilinde öne çıktı. Bu, Asya'nın Avrupa'dan sonra en çok temsil edilen kıta olduğunu gösterdi. Afrika, Mağrip'ten Fas, Mısır, Cezayir ve Tunus ile büyüyor ve Güney Afrika ile Amerika kıtaları da iyi bir varlık gösteriyor (ABD, Kanada, Arjantin ve Şili gibi).
Reed Exhibitions Italia'nın Genel Müdürü Massimiliano Pierini; “MCE'nin 42. etkinliği muhtemelen şimdiye kadarki en heyecan vericisi oldu. Değerini, bu büyüklükteki yüz yüze etkinliklere geri dönmek konusunda duyulan coşkudan almaktadır. Daha önce hiç olmadığı gibi, MCE 2022 fuarının kahramanları, MCE projesinin tüm sektör için bir merkez olarak stratejik rolüne ve şirketlerin yeniden ticari ilişkilerini güçlendirmelerinin gereğine inanan, varlıklarını teyit etmek ve uluslararası profesyonellerle görüşme fırsatlarını artırmak isteyen katılımcılar oldu" dedi.
 Slider Altına