Header Reklam

19. Avrupa Konferansı 10-11 Haziran’da Yapılacak

14 Şubat 2021

HVAC&R Alanında Son Teknolojiler Avrupa Konferansı, 10-11 Haziran tarihlerinde fiziksel ve dijital ortamda hibrit bir etkinlik olarak gerçekleşecek. Fiziksel buluşma ortamı; İtalya'nın Milano kentindeki Polytechnic Üniversitesi olacak.
BM destekli konferansın 19’uncusu, yalnızca soğutma ve iklimlendirme için değil, aynı zamanda ısıtma ve ısı pompaları için de en yeni temiz soğutma ve doğal soğutucu akışkan çözümlerini tartışmak üzere küresel uzmanları bir araya getirmeyi amaçlıyor.
Etkinliğin organizatörleri, Birleşmiş Milletler'in Çevre Programı (UNEP), Uluslararası Soğutma Enstitüsü (IIR), Avrupa Klima ve Soğutma Derneği (AREA) ve İtalyan HVAC&R eğitim sağlayıcısı Centro Studi Galileo'dur.
Hem yüz yüze hem de çevrimiçi ağ üzerinden bir araya gelme fırsatı sunan etkinliğe katılım türü için etkinlikten bir ay öncesine kadar karar verilebilecek.
Konferansın odak noktası, soğutma ve klima çözümlerinde en son gelişmelerin iklim kriziyle mücadeleye nasıl yardımcı olabileceği ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini nasıl destekleyebileceği olacak.
Tartışma konuları yenilenebilir enerji, eğitim ve sertifikasyon ile düzenleyici standartlar ve güvenlik alanındaki en son gelişmeler olacak. Oturumlar, f-gaz faz düşüşleri, kontrol sistemleri ve evaporatif soğutma, manyetik soğutma ve bölgesel soğutma gibi soğutma için yeni teknolojiler hakkında tartışmaları içerecek.
Programda, Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü (UNIDO), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Avrupa Komisyonu gibi kuruluşların sunumları da var. Ayrıca AHRI (Klima, Isıtma ve Soğutma Enstitüsü), ASHRAE (Amerikan Isıtma, Soğutma ve Klima Mühendisleri Derneği), ASERCOM (Avrupa Soğutma Bileşen Üreticileri Birliği) ve Eurovent dahil olmak üzere bir dizi HVAC&R endüstri kuruluşu da etkinlikte yerini alacak.
Konferans iki yılda bir düzenleniyor ve 2019'daki son konferans dünyanın dört bir yanından 350 katılımcıyı Milano’da bir araya getirdi.
Program ve detaylı bilgi için;
https://www.centrogalileo.it/milano/CONGRESSODIMILANO2021english.html