Header Reklam

17 Ülke, Bosch Termoteknik Türkiye Tarafından Yönetiliyor

05 Temmuz 2015 Dergi: Temmuz-2015
17 Ülke, Bosch Termoteknik Türkiye Tarafından Yönetiliyor

Bosch Termoteknik, Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Kafkasya bölgesindeki 17 ülkeyi Türkiye’den yönetiyor. Merkez üssü gibi konumlanan Bosch Termoteknik, Manisa’daki fabrikasında 870 çalışanıyla kombi, ısı pompası ve komponent üretiminde rekor kırıyor. Duvar tipi kombilerde; 24 cihaz ailesi için 800’den fazla tipte üretim gerçekleştiren Bosch Termoteknik üretiminin yaklaşık yüzde 70’ini 34 farklı ülkeye ihraç ediyor. Isıtma-soğutma sektörünün lider markası Bosch Termoteknik, Ortadoğu ve Kafkasya bölgesindeki ülkelere bireysel, ticari ve endüstriyel tip ürünlerden oluşan geniş bir ürün gamıyla hizmet veriyor. Azerbaycan’dan İsrail’e Ürdün’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar 17 ülkede, gaz yakıtlı şofbenler, elektrikli termosifonlar,  duvar tipi kombiler ve kazanlar, ısı pompaları, güneş enerjisi sistemleri gibi geniş bir ürün portföyünün tüm satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetleri Türkiye’den yönetiliyor. Bosch Termoteknik’in bu böle için sunduğu ürünler arasında yer tipi çelik ve döküm kazanlar, endüstriyel tip sıcak su ve buhar kazanları da mevcut.

Türkiye, Ortadoğu ve Kaskasya bölgesi satış operasyonun başında bulunan Bosch Termoteknik Türkiye, Ortadoğu ve Kafkasya Satış Genel Müdürü Zafer Polat “Ortadoğu ve Kafkasya bölgesi iklimlendirme konusunda büyük bir potansiyel taşımaktadır. Bosch Termoteknik Global’in özellikle soğutma alanında yaptığı yatırımlar neticesinde bu bölge eşsiz bir stratejik konuma kavuşmuştur. Bosch Termoteknik olarak 17 ülkeye yaşam için teknoloji sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Polat, Ortadoğu ve Kafkasya bölgesiyle ilgili gelecek planlarını açıklarken “5 yıllık büyüme planı çerçevesinde mevcut pazarlardaki varlığımızı artırıp, yeni ürünler, yeni pazarlar, yeni müşteriler ve yenilikçi satış dağıtım kanalları ile 2018 yılında ciromuzu 3 katına çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.


Etiketler