Header Reklam

1994'te TERMODİNAMİK

05 Ocak 1994 Dergi: Ocak-1994

TERMODİNAMİK, 1994'e yeni bir yapılanma ile giriyor. Yeni Yayın Kurulumuz ve Yayın Danışma Kurulumuzla birlikte bu yıl ilk kez oluşturulan Akademik Kurulumuz, Yayın Danışmanımız Prof.Dr.Doan Özgür'ün öngörüsü rehberliğinde çalışmalarına başlıyor.

TERMODİNAMİK'i ISOHA'94 Fuarı'nda yaygın dağıtımının sağlanabilmesi amacıyla 7000 tiraj ve 88 sayfa olarak yayımlanan 17. sayısına ulaştıran; 1993 Yayın Kurulumuz ve Yayın Danışma Kurulumuza, 1994 yılı için katılımları ile destek verecek olan yeni Yayın Kurulu, Yayın Danışma Kurulu ve Akademik Kurul üyelerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.

1994'te de "Ayın Dosya Konusu"nu derlemeye yönelik toplantılarımızı sürdürüyoruz. Bu sayımızın "Ayın Dosya Konusu"nda Sektörümüzün, konularında uzman işletmeci ve mühendisleri ile 1993 yılını değerlendirdik, 1994 için hedef ve beklentileri saptamaya çalıştık. Yılın en yoğun günlerinde Termodinamik'e zaman ayıran tüm söyleşi konuklarımıza teşekkür ediyoruz.

Sektörün ana sanayi, servis-bayi teşkilatları, Oda, Dernek ve Üniversiteleri ile geniş bir açınımını bulabileceğiniz Sektör Katalogumuza yönelik çalışmalarımız yoğunluk kazandı. Bu konuda gelecek sayımızda size daha ayrıntılı bilgi sunacağız. TERMODİNAMİK, 1994'e dopdolu bir içerikle giriyor. Sektörün gelişmesine yönelik özverili çalışmalarını yakından izlemeye çalıştığımız Oda ve Derneklerin, eleştiri ve önerileri ile daha sağlıklı bir platform oluşmasını hedefleyen tüm mühendis ve işletmecilerin sesini 1994'te daha güçlü aktarmaya hazır. Proje ve mühendislik harcamalarının, işletmeler için maddi bir yük olmaktan çıkarak verimliliğe giden yolun ilk kilometre taşı olduğu bilincinin kavrandığı, ürünlerimizin dünya standartlarını yakalayan kalitesi ile yurt dışı pazarlarda yerini aldığı, sanayimizin kullandığı teknolojiyi üretmek için kurduğu AR-GE'lerle ve üniversitelerimizin işbirliği ile yatırımlarının güçlendiği bir yıl diliyoruz tüm sektörümüze... Yeni yılda da firma haberlerinizi, yeni araştırmalarınızı, çevirilerinizi ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla,

TERMODİNAMİK