Header Reklam
Header Reklam

teskon+SODEX “Mekanik Tesisatta Dönüşüm” Ana Temasıyla Sektörü Buluşturacak

10 Nisan 2023 Dergi: Nisan-2023
teskon+SODEX “Mekanik Tesisatta Dönüşüm” Ana Temasıyla Sektörü Buluşturacak

Organize edildiği 12 yılda 45.000’den fazla ziyaretçi ve 1.000’in üzerinde katılımcı ağırlayan teskon+SODEX Fuarı’nın 2023 organizasyonu 26-29 Nisan tarihleri arasında İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek teskon+SODEX Fuarı katılımcı ve ziyaretçilerine  “ısıtma, soğutma, havalandırma, yalıtım, pompa, vana gibi farklı ürün gruplarını tek bir çatı altında toplaması, Ege Bölgesi’nin önemli profesyonellerini ve akademisyenlerini bir araya getirmesi, sektördeki ve bölgedeki yenilikleri görme imkanı, mevcut ve potansiyel müşterilerine ve önemli akademisyenlere en yeni ürünlerini sergileme şansı, üretim ve kullanım açısından her zaman ısıtma, soğutma, klima  ve montaj sektörlerinin kalbi olan İzmir’e ve bölgeye sektördeki son gelişmeleri getirerek, her iki yılda bir sektörün buluşma noktası olması” gibi çok sayıda avantaj sunuyor.

TMMOB Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi öncülüğünde fuarla eş zamanlı olarak organize edilen; her dönem belirlenen kongre temaları ile çeşitli disiplinlerde teorik, uygulamalı bilimsel ve teknolojik bilgilerin, konferanslar aracılığıyla ziyaretçi ve katılımcılarla paylaşıldığı Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi’nin (TESKON) bu yılki ana teması ise “Mekanik Tesisatta Dönüşüm” olacak.

Seminerler, forumlar, paneller, konferanslar ve sunulan bildirileriyle dolu dolu geçmesi planlanan TESKON “Küresel Salgın ve Mekanik Tesisat”, “Yeşil Mutabakat”, “Binalarda Enerji Performansı ve Sıfır Enerjili Binalar” gibi her dönem belirlenen temaları ile fuara ilgiyi artırıyor. Çeşitli disiplinlerde teorik, uygulamalı bilimsel ve teknolojik bilgilerin konferanslar aracılığıyla ziyaretçi ve katılımcılarla paylaşıldığı kongreye akademisyenler, sektör profesyonelleri, mühendisler, firmalar ve kariyerini iklimlendirme sektöründe devam ettirmek isteyen öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da TESKON’da ana temanın yanı sıra; “İç Hava Kalitesi”, “Şehirlerarası Otobüslerde Menfez Konumlarının Kabin İçi Hava Dağılımı Üzerine Etkisinin İncelenmesi”, “Mekanik Havalandırmalı Sınıflarda Havalandırma Debisinin İç Hava Kalitesi Üzerindeki Etkisinin Sayısal Olarak İncelenmesi”, “Bir Ofis Ortamında Uzak Uv-C (222 Nm) İle Hava Dezenfeksiyonu: Sayısal Çalışma”, “Düşük Maliyetli Ve Taşınabilir Partikül Madde (Pm) Sensörlerinin Kalibrasyonu”, “Covıd19 Pandemisi Kapsamında Tam Kapanma Döneminde Evlerin İç ve Dış Ortam Havasında Uçucu Organik Bileşik Düzeyleri”, “Okul Çağı Çocukların Evlerinde Kalıcı Organik Kirletici Seviyelerinin Belirlenmesi: Vaka Kontrol Çalışması” gibi temel tesisat mühendisliğinin alanları olan birçok konuya daha yer verilmesi amaçlanıyor. Yayımlanan programa göre kongrede bu yıl Türkiye’nin önemli üniversitelerinden birbirinden değerli akademisyenler ve sektör temsilcileri 123 adet bildiri sunumuyla yer alacak. teskon+SODEX Fuarını ziyaret etmek isteyenler, www.teskonsodex.com adresi üzerinden kayıt yaptırabiliyor.