Header Reklam
Header Reklam

TERMODİNAMİK OKURLARINA...

05 Temmuz 1998 Dergi: Temmuz-1998

Yani branşına yönelik literatürü takip etme motivasyonuna sahiptir, uluslararası gelişmelere duyarlıdır, bilgiyi talep eder ve hatta üretir, araştırır. "Aktif" mühendistir. Bu saptamaya dayanarak önceki abone kampanyalarımızda mekanik tesisat hesapları modüllerini, en uygun promosyon çalışması olacağını düşünerek "kampanya promosyonu" olarak okurlarımıza ulaştırdık. Bu çalışmaların gördüğü yoğun ilgi nedeni ile Web Sitemizi ziyaret edecek okurlarımızın, daha önceki promosyonlarımızda verilen programların ücretsiz olarak bilgisayarlarınıza yüklenebilmesi için bir link oluşturma çalışması başlatıldı. Gelecek ay web sitemizi ziyaretinizle ücretsiz yükleyebileceğiniz programlar şunlardır:

Proje hesapları V1.0: Bina içi tesisatlara ait boru çapı, kazan, baca kesiti, brü-lör, pompa, açık ve kapalı genleşme depoları soğutma grubu ve kulesi, boyler, hidrofor hesaplarını yapar, bu hesapları saklama ve yazıcı çıktısı alma imkanı sunar.

Baca kesiti hesabı V1.0: Bu program ile DİN 4703 Standardı kullanılarak baca çekişi, kazan kayıpları, özel parça dirençleri, ısıtma bacaları için çeşitli yakıtların özelliklerini kullanarak baca kesiti, kare, dikdörtgen ve dairesel olarak bulunur. Bu hesapları kaydetme ve yazıcı çıktısı alma imkanı sunar.

Boru çapı ve basınç kaybı: Çeşitli sıcaklıklarda ve özelliklerdeki akışkanların, seçilen boru malzemesine göre borularda yarattığı sürtünme kayıpları, özel parçalardan dolayı basınç kaybı da dikkate alınarak bulunur. Metraj ve kritik devre hesaplarını da tek tuşla bulma imkanı tanır. Yapılan hesapları saklamak ve yazıcı çıktısı almak mümkündür.

Geçmiş promosyon programlarımızın ücretsiz "down load" edilebilmesine yönelik çalışmalarımız sürerken, yeni abone kampanyamızda ise gündelik hayatlarında mühendislik hesaplarının önemli yer tuttuğu okurlarımız için; "BİRİM ÇEVİREN" programı hazırlandı. Bu program ile mühendislik hesaplarında kullanılan, çeşitli başlıklar altında toplanmış 350'den fazla birimin çevrimi yapılabilecek. Ayrıca bu kütüphaneye yeni birim çevrimleri eklenmesine olanak tanıyan formül editörü ile kendi birim çevrimlerinizi de programa tanıtıp kullanabileceksiniz, içinde barındırdığı yardım dosyası ile F1 tuşunu kullanarak yardım alabileceksiniz.

Dergimizde görmek istediğimiz yazı türleri, konular ve etkinliklerimiz için görüşlerinizi info@dogayayin.com veya dogayayin@superonline.com e-posta adresimize gönderebilirsiniz.

Tüm Termodinamik okurlarına en içten dileklerimiz ve saygılarımızla.

Dr.Oya BAKIR

Yazı işleri Müdürü


Etiketler