Header Reklam
Header Reklam

Editör Yazısı

05 Aralık 1995 Dergi: Aralık-1995

Son günlerini yaşadığımız bu yıl içinde sektör firmalarının atılımları ve özellikle ISO 9000 standardına yönelik çalışmaları ve birçok firmamızın Uluslararası Sistem Kalite Belgesine sahip olması dikkat çekiciydi. Sektörel etkinlikler içinde TMMOB, MMO İzmir Şubesi tarafından düzenlenen II. Uluslararası Tesisat Mühendisliği Kongresi önemliydi. Dergimizin baskıya girdiği şu günlerde Gümrük Birliği Antlaşması imzalanmak üzere. Yine ülkemiz açısından önemi ve ekonomiye etkileri yadsınamayacak bir genel seçim arifesindeyiz. 1996 bu iki önemli olgunun sonucuna göre gelişecek. Umarız her iki sonuç da ülkemiz ve ulusal ekonomimizin ayrılmaz bir parçası olan sektörümüz için olumlu gelişmeleri getirir. 1996 yılında dergimizde yer alacak bilimsel teknik makaleler, çeviriler, değerlendirme yazılarına telif ücreti ödemeye başlıyoruz. Ayrıntılı bilgiyi 32. sayfamızda okuyabilirsiniz. Dergimizin bu sayısında; Zuhal OKTAY'm "Klima Kanal Dizaynı ve Boyullandırılınası", Hüseyin BULGURCU'nun "Ticari Soğutma Cihazları İçin Grafik Tasarım Tabloları", M.Bülent VURAL'ın "Hidroforlar ve Hidroforların Yeni Kullanma Sahaları" başlıklı makaleleri yer alıyor. Ayrıca; Epsilon A.Ş. AR-GE Departmanı tarafından hazırlanan UMB üyesi firmaların yurtdışı ihalelerinin Temmuz 1995 itibariyle değerlendirilmesi başlıklı araştırmasına da dergimizde yer veriyoruz.. 

Kasım ayı başında MMO Genel Merkezi tarafından düzenlenen I. Uluslararası Doğalgaz. Kongre ve Sergisi ile TMD I. Yıllık Toplantısı ve Balosuna dergimiz de katıldı ve izledi. Aralık ayı söyleşi konuğumuz Sayın Hüseyin ERDEM'in verdiği bilgilerin okurlarımızda ilgiyle okunacağını umuyoruz..

Yeni Ürünler Teknolojiler sayfasında Sayın Nural TUNCER "Klima ve Havalandırma Sistemlerinde Yeni Tip Menfezler" başlıklı yazısına yer veriyor.

Dergimizin Yayın Kurulu Üyesi Sayın Coşkun MAHÇUHAN ülke dışında olduğu için yazısını bu ay yayınlayamıyoruz.. Sevgili Coşkun ahimiz yeni yılda yazılarına devam edecek. Sayın Orhan TURAN bu ay Not Defterimden köşesinde kaldığı yerden devam ediyor. Bu sayımızda yeni bir dizi yazıya başladık. "Havanın İçindeki Toz ve Fillrasyon Prensipleri Filtre Test Metotları" başlıklı dizi yazıyı Sayın Lale ULUTEPE sizler için kaleme aldı. Siz değerli okurlarımızın bugüne kadar dergimize gösterdiği ilginin devamını dileriz. Eleştiri ve önerilerinizi dergimize yazmanızı bekliyoruz. Sizler için yeni yılda okur mektupları sayfasını açıyoruz. Bu sayfada dergimizle ilgili olmayan görüşlerinize de yer vereceğiz. Yeni yılın sağlık, başarı, mutluluk getirmesini dileriz.. 1996 yılının ilk önemli etkinliği ISOHA 96-1 Fuarı'nda buluşmak üzere.

Saygılarımızla,

İsmail CEYHAN

Yayın Koordinatörü