Header Reklam
Header Reklam

İşin sırrı nerede?

05 Nisan 1996 Dergi: Nisan-1996

İletişim biliminde ortaya atılan "Bilgi toplumu", "Evrensel köy" kavramları da bilginin günümüzde sınır tanımadığını, hızla evrensel paylaşıma girdiğini açıklıyor. Uluslararası tüm sosyal ve ekonomik gelişmeler de bu olgu ile tanımlanıyor! Çağdaş olma ve gelişim trendini yakalamaya özen gösteren tüm ürün ve hizmet üreticisi şirketler de bu gerçekten etkilenerek; uluslararası standartlara, bilgi ve teknoloji transferine, yönetim bilimine, eğitim ve araştırma programlarına daha çok ilgi gösterme gereği duyuyor. Dünya ile entegre olmak için ileri pazarlama teknikleri kullanmak kadar bir bütün olarak üretimde uluslararası sistem kalite belgesine sahip olmanın, çalışanların eğitiminin ve firma bilincinin de önemli olduğunun farkına varıyoruz.

Bugün ABD'de tartışılan yeni teknolojiler aynı günler içinde, Almanya'da veya Türkiye'de gündeme geliyor. Dergimizin teknoloji sayfalarında yer verdiğimiz "Bina Otomasyon Sisteminin Teknik Özellikleri" makalesini bu açıdan okurlarımızın bilgisine sunuyoruz. Dergimizde bu ay; Prol.Dr.Mustafa Özcan Ültanır hocamızın Termodinamik için kaleme aldığı önemli bir makale "Yeni Boyutları ile Rüzgar Enerjisi" de yer alıyor. Umarız yeni ve yenilenebilir enerji kaynakları bakımından dikkate değer alternatif olarak rüzgar enerjisi ile, ilgili devlet kurumları yakın gelecekte daha ciddi ilgilenir.

Sektörümüzün önde gelen klima sanayicileri ve mümessillerinin demokratik bir ortamda bir araya geldiği ISKİD ise 2000'Iİ yıllara gurur duyduğumuz projelerle hazırlanıyor. Genel Sekreter Vural Eroğlu ISKİD çalışmalarını, ISKAV ve EUROVENT temsilciliği konusundaki son gelişmeleri sizler için dergimize özetliyor. Tesisat Mühendislerinin etkin derneği TMD'nin Genel Kurulu izlenimlerimize ve Başkan Numan Sahin'le gerçekleştirdiğimiz söyleşiye de sayfalarımızda yer veriyoruz.

Başarılı iş yaşamının sırrı olarak; Portre konuğumuz Ali İlerigelen pek çoklarının sandığı gibi başarının soyut kavramlar yerine, somut yaşam gerçeklerine dayandığı ve göreceli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Okurlarımız Şistine Kilisesinin Klimatizasyon Sistemi ile ilgili dergimizin Ağustos 1993 sayı 12'de yer alan yazıyı anımsayacaklardır. Sayfalarımızda bu kez ülkemizdeki tarihi bir köşkün isimlendirilmesi tanıtım yazısına yer veriyor olmaktan sevinç duyuyoruz. "Danfoss Vorflo Vorteks Demibetreler" ve Yetsan'ın temsilcisi olduğu yeni kombi "Ecoflam Termorobot Bluette" ürün tanıtımları olarak dergimizde yer alıyor.

Köşe yazılarında Yeni Ürünler ve Teknolojiler'de Nural Tuncer "Isıtma Sistemlerindeki Dengesizlikler Nasıl Çözülür?"e, Enis Burkut H20 Köşesi'nde "Su Filtresi: Tesisatın Sigortası" başlıklı yazısına ve Orhan Turan Not Defterimden sayfasında Milano Fuarı izlenimlerine yer veriyor.

Yeni abone kampanyamızda okurlarımıza MTH İçin Baca Kesiti ve Bağlantı Kanalı

Hesabı V1.0x programını hediye ediyoruz. Dergimizle yaptıkları değerli iş birliği ve sektörümüze yönelik geliştirdikleri yazılımlar için Dipro Ltd.Şti.'ye teşekkür ediyoruz.

En çok okunan aylık sektör dergisi Termodinamik, iki yılda bir yayınlanan başarısı kanıtlanmış sektör katalogundan sonra bir ilk'e daha imza atıyor. Bugünlerde pek çoğumuzun adını duyacağı yeni yayın ile, yayıncılıkta da işin bir sırrı olduğunu; yayıncılığın da formasyon, araştırma ve dünyayı takip edebilme gibi rasyonel birikimleri gerektirdiğini göreceğiz.

Gelecek ay daha iyi bir dergi de buluşmak heyecanı ile hoşçakalın.

İsmail CEYHAN

Yayın Koordinatörü


Etiketler