Header Reklam
Header Reklam

Değerli Okurlar,

05 Mayıs 1995 Dergi: Mayıs-1995

Termodinamik dergisi ÖTV ile ilgili tartışmayı da diğer yayınlardan önce gündeme getirmekten gurur duymaktadır. Gelecek sayımızda ISKİD yönetim kurulunun ÖTV konusunda Ankara'daki son girişimlerine haberlerde yer vereceğiz.

Umarız diğer sektör yayınları da bu konudaki sorumluluklarını anımsarlar. Özel Tüketim Vergisi yasa taslağının değerlendirildiği ISKİD başkanı Mustafa BAYGAN ve yönetim kurulu üyeleri Bedi KORUN, Vural EROĞLU, dergimizin yayın danışmanı Prof. Dr. Doğan ÖZGÜR, yayın kurulu üyemiz. Coşkun MANÇUHAN ve dergimizin sahibi Dr. Oya BAKİR'in katıldığı toplantının tam metninden önce Dr. Oya BAKIR'ın ÖTV'nin tarihçesi, sakıncaları, OTV'ye sanayicilerin getirdiği diğer eleştirileri içeren makalesini de ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz. Coşkun MANÇUHAN'ın "Mühendisçe" köşesinde "Başarmak İçin İyi Konuşmanın Rolü" başlıklı makalesi de yönetici mühendislerin oldukça beğenisini kazanacak. "Levhalt Tip Atık Isı Geri Kazanım Sistemi" ve "Konutlarda Kullanılan Termosifonlarda Isıl Veriminin Artırılması" başlıklı makalelerin yanı sıra "Heating Piping Air Conditioning" dergisinin Nisan 1995 sayısından çevirdiğimiz "Buz. Depolama Sistemleri" adlı yeni teknolojileri içeren makaleye de sevinerek yer veriyoruz. Çeviriye onay veren derginin Editörü Mr. Robert T. Korte 'ye teşekkür ederiz. Bu sayımızda "Viessınamı Paromat Doğalgaz Kazanları", "Inter Gas Kombi", "Poltet 650 Elektrikli Isıtıcı Panel", "Fara! Alüminyum Radyatörler" ürün tanıtımı sayfalarımızda yer alıyor. Ayın firması olarak HSK A.Ş. yönetim kurulu başkanı Vural EROĞLU dergimizin sorularını yanıtladı.

Dergimizin önemli bir farkı da İzmir, Antalya ve Eskişehir'de temsilcilerinin varlığıdır. Bölgesel etkinlikleri sektörün içinden gelen temsilcilerimiz yerinde izlemekte ve dergimizi başarı ile temsil etmektedirler. Okurlarımızın yakından bildiği gibi son olarak Eskişehir'de doğalgaz konusu gündemdedir. 25-27 Mayıs tarihleri arasında Makine Mühendisleri Odası Eskişehir şubesi tarafından düzenlenen Eskişehir ve doğalgaz seminer sergi ve paneli de sadece Termodinamik tarafından izlendi. Seminere sunulan bildirilere gelecek sayımızda yer vereceğiz. Ayrıca etkinliğin geniş bir özetini de bulacaksınız. Eskişehir'de gerçekleşen sektörel gelişmeleri yakından izleyen ve dergimize gecikmeden aktaran Beta Mühendislik yöneticisi, M.M. O Eskişehir şubesi doğalgaz. komisyon başkanı ve dergimizin Eskişehir temsilcisi Makine Mühendisi M. Sadık YURTMAN'a teşekkür ederiz. Değerli okurlarımızın, Sektör Kataloğu'muza gösterdiği devanı eden ilgiden mutluluk duyarız.

 Saygılarımızla

İsmail CEYHAN / YAYIN KOORDİNATÖRÜ


Etiketler