Header Reklam
Header Reklam

Çalışmak daha çok çalışmak

05 Kasım 1996 Dergi: Kasım-1996

Ancak bu arada yaşadığımız acı günler Doğa Sektörel Yayın Grubu Ailesi'ne almış olduğumuz eğitimin, görgü ve terbiyenin önemini bir kez daha hatırlattı. Dergimizin sahibi sevgili eşim Dr.Oya BAKIR'ın, Reklam Müdürümüz Asrin BAKIR'ın benim ve ailemizin büyüğü babamız inşaat Mühendisi Kemal BAKIR 14 Kasım 1996 akşamı geçirdiği trafik kazası sonucu aramızdan ayrılarak ebediyete intikal etti. Sevgili babamıza ve aynı zamanda sektörümüze emeği geçmiş değerli hocalarımız, firma kurucuları, ustalarımızdan daha önce vefat etmiş olanlara Tanrı'dan rahmet diler, bizlere bıraktıkları emanete sadık kalacağımıza, doğruluk, dürüstlük ve daima çalışmak ilkelerine sonuna kadar bağlı olacağımıza bir kez daha söz veririz.

Dergimizin kurucu sahibi Dr.Mühendis Sedat ÖZKOL Hocamızın ilk sayımızda da ifade ettiği gibi mühendislik yemini bizlerin de yolunu aydınlatıyor. Mühendislik formasyonunun sadece bir hesap kitap işi olmanın ötesinde aynı zamanda toplum ve insanlık yararına daha çok üretmek olduğunu bir kez daha hatırlıyoruz. Toplumun, içinde yaşadığımız, günlerde yeni dünya düzenine koşut olarak "Yükselen değerlere" gereken yanıtı vereceğine inanıyoruz. Yaşamın sadece parasal kazanç olmadığının bilincinde olarak varlığımızla çevremize toplumumuza ve ülkemize katkı üretmek, çalışmak, daha çok çalışmak olduğunu biliyoruz.

Doğa Sektörel Yayın Grubu 4 yıllık kısa geçmişine rağmen gösterdiği performans, yayınlarının niteliği ve etkinliği ile kendisine farklı ve önde bir konum edinmektedir. Grubumuzun tesisat sektöründe yayımladığı ilk dergi olan TERMODİNAMİK 51, sayısına kadar her ay içeriği ile diğer yayınlara örnek olmanın gururunu taşımaktadır.

Türkiye'de ilk kez Grubumuzun yayımladığı TESİSAT MARKET "Ürün Pazarlama Rehberi" 3. sayısı ile sektörde hak ettiği konumunu kısa sürede elde edeceğini gösterdi. Yalıtım sektörünün ilk dergisi YALITIM içeriği ile gündem yaratabilmenin ve yalıtım sektörüne yayın yolu ile katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşamaktadır, istanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 1997 YALITIM yılı olarak ilan edildi. Isı yalıtımını teşvik kampanyasını başlatan Büyükşehir Belediyesini ve Çevre Koruma Daire Başkanlığını kutluyor, Doğa Sektörel Yayın Grubu'nun YALITIM dergisi ile birlikte diğer yayınlarıyla da bu ilk yerel yönetim sorumluluğunu taşıyan kampanyayı destekleyeceğimizi belirtiyoruz.

Yayın Grubumuz tarafından tesisat sektörünü kapsayan ve 1995 yılında yayımlanan Sektör Kataloğu'nun '96/97 ikinci cildinin 1997'nin ilk aylarında basımı tamamlanmış olacak. Yayıncılık konusunda önde ve farklı yayınları ile örnek alınan ve bir anlamda da yapılan "fikir hırsızlıkları" (fikir ve sanat eserlerine saygısızlıkla sektörün birliği ve huzurunu gözeterek yanıt vermeyen Grubumuz gelecek yıllarda da mevcut dergileri ve gündeme getireceği yeni yayınları ile sektörümüze hizmet etmeye devam edecektir.

Bugüne kadar dergilerimize emeği geçmiş tüm arkadaşlarıma, yayınlarımıza bilgi akışı sağlayan değerli mühendis, akademisyen dostlarımıza, reklamları ile destek veren tüm sektör firmalarına teşekkür eder, saygılar sunarım.

İsmail CEYHAN

Yayın Yönetmeni


Etiketler