Header Reklam
Header Reklam

Eurovent Market Intelligence (EMI) Avrupa HVAC&R Pazarı İstatistikleri

05 Ocak 2016 Dergi: Ocak-2016
Eurovent Market Intelligence (EMI) Avrupa HVAC&R Pazarı İstatistikleri

Eurovent Market Intelligence (EMI) Avrupa HVAC&R pazarı istatistikleri 4 Ocak 2016 tarihinde açıklandı. Amaç; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki (EMEA bölgesi) HVAC&R sektörü için güvenilir ve hassas bir piyasa göstergesi sağlamak. Geçen yıl, 289 üretici Eurovent’in pazar araştırması programına katıldı ve böylelikle bir önceki yıla oranla katılımda % 48 artış kaydedildi. Bu yıl, beklenen katılımcı sayısı ise 350. Bu katılım hacmi HVAC&R pazarı için en geniş ölçekli verinin toplandığını gösteriyor. Geçen yıla oranla en önemli fark, yaklaşık 20 sayfalık kalite, teknik ve makro-ekonomi konularında verilerin eklenmiş olmasıdır. 

EMI da bu yıl da, Mart/Nisan gibi özelleştirilmiş raporlar sunmayı hedefliyor. Bu ayrıştırılmış pazar raporları, 100 ila 200 sayfa hacminde, EMEA bölgesinde her ülke için ayrı ayrı pazar özelliklerini (boyut, bölümlendirme, ana oyuncular, büyüme vb.) karşılaştıran ve pazarda üreticinin pozisyonu (pazar payı, konum, ilerleme vb.) hakkında bilgi aktaran kaynaklardır.
Bu bilgiler ışığında her bir üretici de güçlü olduğu noktaları ve geliştirmeye ihtiyaç duyduğu alanları görebilmektedir.Tüm bilgilere Eurovent Market Intelligence web sitesi üzerinden kişisel giriş kodu ile ulaşılabilmektedir. Bu yeni pazarlama enstrümanı Nisan 2016’ya kadar geliştirilerek kullanıma sunulacak. Tek “tıklama” ile ulaşılacak bu pazar analizleri Excel dosyasına aktarılabilecek.
Yeni 2016 programında önceki versiyondan değişik olarak konutsal kullanımlı klima santrali ve soğuk tavanlar eklenmiş olacak. Hassas klimalar için tüm çözümleri (veri merkezleri, Telekom vb.) içerir şekilde genişletilmiş, böylelikle sektörde daha az enerji-yoğun bir alternatif geliştirmiştir. En son yenilik -ama son kez değil- EMI çift dilli, İngilizce/Arapça pazar raporlarını da bu yıl,  Ortadoğu bölgesi için sunuyor. Bu açılım inşaat sektörünün çok dinamik olduğu bu bölge için klima konusunda talebin çok yüksek olduğu sonucundan yola çıkarak hazırlanmıştır. 

Neticede bu amaçla, EMI, yerel üreticilerin özellikle yüksek katılım gösterdiği Dubai BİG5 Fuarına (Kasım 2015) katıldı. Her zamanki gibi EMI, Milano’da 15-18 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan MCE Mostra Convegno Expocomfort Fuarında Salon 22 P no’lu ve F55 no’lu stantlarında yer alacak.


Etiketler