Header

Baymak, Yeni Yer Tipi Yoğuşmalı Kazanını Tanıttı: Magnus

05 Nisan 2014 Dergi: Nisan-2014
Baymak; yeni yer tipi yoğuşmalı kazanı Magnus’u 8 Nisan 2014 tarihinde Swissôtel The Bosphorus’ta yapılan bir lansman ile tanıttı. Daha önce Hollanda teknolojili Lectus duvar tipi yoğuşmalı kazan ve küçük, hafif ve sessiz yoğuşmalı kombi İdee’yi piyasaya süren Baymak, tüketiciyi yine Hollanda teknolojili yer tipi yoğuşmalı kazan Magnus ile tanıştırdı. Magnus, ileri teknolojisi ve yüksek enerji verimliliği ile dikkat çekiyor. Magnus kazanlar, 7 bar kazan su çalışma basıncı sayesinde 20-23 katlı binalar veya daha yüksek katlı binaların ısıtması için kullanılabiliyor. Mekanik tesisatın yapısına bağlı olarak, değişik mekanik tasarımlarla gökdelenlerin ısıtması yapılabiliyor.

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak: “Magnus kazanlar, Türkiye pazarında büyük paya sahip olacak”

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak, Baymak’ın dinamizmini üstün Hollanda teknolojisi ile birleştirdiklerini, bu dönemin Baymak için yine büyüme ve yeniliklerle dolu olduğunu söyledi. Sektörün geçen sene yüzde 15 daraldığını dile getiren Çolak, Baymak’ın ürün çeşitliliği sayesinde bu daralmadan çok fazla etkilenmediklerini ve bu sene büyüme beklediklerini belirtti. Yeni bir oluşum olan Baymak Akademi ile meslek lisesi öğrencilerini iş sahibi yapmak istediklerini söyleyen Çolak, ilerleyen dönemlerde yeni projelerini paylaşacaklarını ifade etti. Çolak, yeni yer tipi yoğuşmalı kazan Magnus’un mekanik tesisata bağlı olarak gökdelenleri dahi ısıtabileceğini belirterek, 1150 kW’lık Magnus yoğuşmalı kazan ile her dairesi 100 metrekarelik olan ve her katta 4 dairenin bulunduğu 20 katlı bir binanın ısıtılabileceğini vurguladı. Çolak “Tek kazanla minimum/maksimum 15 adet kazan kaskad bağlanarak her katı 1000 m2 olan gökdelende 70 katlı bir binanın ısıtması karşılanabilir” dedi. Çolak, inşa edilen yerler farklılık gösterdiği için kullanıcıların beğenisine hem duvar tipi yoğuşmalı kombi hem de yer tipi yoğuşmalı kazan sunduklarını aktardı. Daha önceki ürünleri Lectus’ta yakaladıkları satış oranını Magnus’ta da yakalamayı hedeflediklerini söyleyen Çolak, yüzde 25 bir satış oranını yakalamayı planladıklarını belirtti.  Çolak “Magnus kazanlar, hem çevreci yaklaşımı hem de tüketiciye doğalgaz tasarrufu sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunacak. Bu avantajlarıyla Magnus kazanlar, Türkiye pazarında büyük paya sahip olacak” dedi.

Baymak Ürün Müdürü Ayten Çakar: “Magnus, düşük emisyon değerleri ile çevre dostu bir ürün”

Baymak Ürün Müdürü Ayten Çakar ise şu açıklamalarda bulundu: “Magnus, düşük emisyon değerleri ile çevre dostu bir ürün. Tek cihazla 285 kW kapasiteden 1300 kW kapasiteye kadar 12 değişik modelde, binanın ısı ihtiyacına cevap verebilen bu teknoloji harikası, kapasite ihtiyacına bağlı olarak; tek kazan kontrol paneli ile beraber 15 adet kazanı kaskad olarak çalıştırabiliyor.” Magnus’un yüksek ısı gücü sayesinde farklı mahallerin ısınma ihtiyaçlarına da cevap verebildiğini belirten Çakar, “Magnus, enerji tasarrufu ve yüksek verimliliği ile yenilenebilir enerjili binalarda ve LEED projelerinde kullanılabilme özelliğine sahiptir” dedi.

Etiketler