Header

Baymak yeni kombi modelleri Main, Luna Space ve Luna HT’yi üç ildeki toplantıları ile tanıttı

05 Temmuz 2002 Dergi: Temmuz-2002
Baymak , 2002 yılında pazara sunacağı yeni kombi modellerini 8-12 Temmuz 2002 tarihleri arasında İstanbul, Bursa ve Ankara’da yaptığı toplantılarla tanıttı. Toplantılarda yeni 20.640 kcal/h , hermetik, üstün elektronik teknolojisi ile üretilmiş ‘ Main’ kombinin yanısıra balkon tipi, dış ortamda çalışabilen ‘Luna Space’ modeli ve yeni yoğuşmalı kombi ‘ Luna HT’ tanıtıldı.

Toplantıların ilki olarak 8 Temmuz 2002 tarihinde İstanbul Sürmeli Hotel’de yapıldı. Toplantıya yaklaşık 250 kişi katıldı. 10 Temmuz 2002 tarihinde Bursa Kervansaray Hotel’deki toplantıya 150 ve 11 Temmuz 2002 tarihinde Ankara Dedeman Hotel’deki son toplantı yaklaşık 200 sektör temsilcisinin katılımı ile gerçekleşti.

Tanıtımları Baxi Group Ltd.’nin İtalya’daki kombi fabrikası Baxi S.P.A de görev yapan servis ve ürün müdürü Guiseppe Bonato ve Baymak Satış Müdürü Yalçın Akdoğan birlikte gerçekleştirdi. Baymak’ın Luna ve Eco modellerine ilave olarak ürün yelpazesine katacağı hermetik, 20.640 kcal/h kapasiteli, bileşik eşanjörlü modeli ‘Main’ büyük ilgi gördü. Üstün elektronik teknolojisi sayesinde kullanım kolaylığı sağlamasının yanı sıra emniyet ve koruma sistemleri ve arıza teşhis sistemiyle konfor, güvenilirlik ve dayanıklılığı bir  araya getiren ‘Main‘ kombi 45û eğimle kombinin arka tarafından çıkan hermetik baca sistemiyle montajda yerden tasarruf açısından büyük kolaylık sağlamaktadır.

Şebeke suyunun kirecine karşı kombinin ısı eşanjörünün korunması ile ilgili getirilen elektronik çözümler ‘Main’ kombinin ayırdedici özelliklerinden biri olarak lanse edildi. Baymak ‘Main ‘ kombiyi Ağustos ayı içerisinde pazara sunmaya başlayacağını duyurdu. Farklı estetiği, izolasyonu, donmaya karşı koruma teknolojisi ve standart olarak sunulan uzaktan kumanda panosu ile ‘Luna Space’ özellikle balkonlarda ve dış hava ortamında kullanıma uygun bir alternatif olarak tüketiciye sunulacak.

Daire içine monte edilen kumanda panosu sayesinde kombi ile ilgili tüm ayarların yapılması ve arıza teşhis sistemi sayesinde kombide oluşabilecek olası arızaların sebeplerinin görülmesi mümkün. Bu özellikleriyle ‘Luna Space’ tüketiciye farklı bir alternatif olarak tanıtıldı.

Yüksek verimli, yoğuşmalı kombi sınıfında yer alan Luna HT modelinin %109,8 verimi , düşük emisyon değerleri ve yeni dizaynı ile ısıtmada 20.640 ve 24.080 kcal/h, kullanım suyunda ise 24.080 ve 28.380 kcal/h kapasiteli modellerinin tüketiciyle buluşturulacağı açıklandı. Ayrıca 9 Temmuz 2002’de Baymak’ın İstanbul Kartal’daki merkezinde ve 12 Temmuz 2002 ‘de Baymak Ankara Bölge Müdürlüğünde  Baymak servislerine yeni modellerin eğitimi verildi.

DAB Baymak Pompa Eğitim Toplantısı

Dünyanın önde gelen pompa üreticilerinden DAB Group’la 7 yıldır işbirliğini uyumlu bir şekilde sürdüren Baymak A.Ş bir hafta içerisinde  3 ayrı ilde gerçekleştirdiği seminerlerle eğitime verdiği önemi bir kez daha kanıtladı. 1 Temmuz’da İstanbul Sürmeli, 3 Temmuz’da İzmir Hilton, 5 Temmuz’da Ankara Dedeman  otellerinde yapılan toplantılara toplam 1000 teknik eleman katıldı. Baymak bayi ve servislerinin yanı sıra, mühendisler, müteahhit firmaların temsilcileri, kamu kuruluşlarında çalışan yetkililer ve üretici firmaların teknik personellerinin katıldığı eğitimler çok büyük ilgi gördü. 6 saat süren toplantılara DAB GROUP‘tan konuşmacı olarak Pazarlama Müdürü  Mr. Giampiedro Gozzi ve İhracat Müdürü Mr.  Massimo Bazzani katıldı. Her iki konuşmacı sunumlarında, yeni jet pompalar, frekans konvertürlü pompalar  dry pulsar  ve monoblok pompalar,  ıslak motorlu ve inline sirkülasyon  pompaları, dalgıç pompalar, jet pompalar, atık su pompalarının teknik özellikleri  ve uygulama alanları konularını anlattılar. Baymak Ürün Sorumlusu  İrfan Karataş  da  Baymak hidroforlar ve seçimleri hakkında geniş bilgi verdi. Sunumların  ardından ürünlerle ilgili uygulama ve serviste karşılaşılan sorunlar tartışıldı, ve ürün değerlendirmeleri yapıldı.

Etiketler