Header

Baymak Uluslararası Marka Tescili Başvurusu Yaptı

05 Şubat 2007 Dergi: Şubat-2007
Baymak, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde geçerli olacak şekilde marka tescili başvurusunda bulundu.

Son dönemlerde Baxi Grup aracılığıyla üretime yönelik yaptığı yatırımlar ile Avrupa ülkelerindeki firmalar için üretim merkezi haline gelen Baymak, Türkiye’de tescilli, saygın ve güvenilir markasını Avrupa ülkelerinde de koruma altına almak üzere uluslararası marka tescili için başvuru gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili bilgi veren Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan şunları söyledi:

"1 Aralık 1995’te yürürlüğe giren ve 1 Nisan 1996’da uygulanmaya başlanan Madrid Anlaşması’na ilişkin Protokol, ülkemizde Ocak 1999 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlanmıştır. Madrid Protokolü kapsamında yapılan bir Uluslararası marka müracaatıyla, protokole üye yaklaşık 40 ülkede marka tescili mümkün olmakta...

Baymak, Madrid Protokolü kapsamında, 22 Avrupa Birliği’ne üye ülkede (Almanya, Avusturya, Benelüx, Çek Cum., Danimarka, Estonya, Fransa, Finlandiya, Güney Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Macaristan, Polonya, Portekiz, Slovakya, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya,Yunanistan) geçerli olacak şekilde yaptığı müraacatla Baymak, protokole üye yaklaşık 40 ülkede markasını tescil ettirme imkanı bulacak."

Etiketler