Header

Baymak'tan Bayilerine BES Desteği

05 Ocak 2015 Dergi: Ocak-2015
Baymak 4-7 Aralık 2014 tarihleri arasında Antalya WOW Kremlin Palace Otel’de dev bir eğitim ve sosyal etkinlik toplantısı düzenledi. Türkiye’nin her yerinden gelen 1000 Baymak bayisinin toplantıda BDR Thermea Grup Ceo’su Rob Van Banning ve Baymak Genel Müdürü Ender Çolak Baymak’ta yaşanan ve yaşanacak değişim ve gelişmelerle ilgili bayileri bilgilendirdiler. Baymak Genel Müdürü Ender Çolak: “Ailemizi uzun bir aradan sonra tekrar bir araya getirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bildiğiniz gibi Baymak BDR Thermea gruba dahil olduktan sonra müthiş bir ivme kazanarak her alanda dev yatırımlar yaptı. Gerek iç yapılanmamızda, gerekse bayilerimizle iletişimimizde büyük adımlar attık. Bugün burada çok çarpıcı bir yeniliğimizi daha müjdelemek istiyoruz. Bayilerimizin geleceğe daha güvenli bakması için bireysel emeklilik sistemine (BES) katılımlarını destekleyeceğiz. Baymak bayisi ne kadar uzun süre Baymak ile kalırsa, emekli olduğunda alacağı birikim de artacak. Bizim her ay bayi adına yatıracağımız katkı payına % 25 de devlet katkısı eklendiğinde bayilerimiz için çok önemli bir birikim söz konusu olacak. Burada amacımız bir taraftan Baymak ailesinin uzun dönemli refahına katkıda bulunmak olurken diğer taraftan da ülkemizde tasarrufun gelişmesine destek vermektir. Çalışmamızın detayları müsteşarlığın devlet katkısı konusundaki görüşünden sonra netleşecektir” dedi. Çolak, yeni dönemde bayi kanallarının tüm çalışma sisteminin de modernize edileceğini belirterek “Onları bir taraftan dünyanın en yenilikçi teknolojisi ile buluştururken diğer taraftan da yeni bir sadakat programıyla ve modern teşhir salonlarıyla destekleyeceğiz’’ dedi. 2015 yılında yeni teknolojiler sunmaya devam edeceklerini belirten Çolak, yoğuşmalı kazanların daha büyük kapasitelerini ve yeni oda termostatlarını sektöre sunacaklarını söyledi. Ender Çolak, yeni Baymak’ta sürdürülebilir bir bayi yapısını, müşteri ve kalite odaklı, katılımcı bir yönetim anlayışını ve sosyal sorumluğu ön planda tuttuklarını söyledi.  Çolak, “Bugün Baymak olarak üretim, kalite ve çevre standartları bakımından BDR Thermea’nın İtalya, Almanya, İngiltere, İspanya ve Fransadaki tesisleriyle aynı seviyeye geldik. Bunu en son aldığımız ISO 18001 Belgesiyle de perçinledik. Baymak olarak amacımız BDR Thermea’nın ana üretim üssü olmak ve bu yolla ihracatımızı 150 milyon dolar düzeyine çıkarmak. Baymak şu anda BDR grubunun bütün kazanlarının yanında güneş kollektörlerini ve sıcak su tanklarını da üretmeye başladı. Yakın zamanda kombide de Avrupanın merkezi olmayı amaçlıyoruz” dedi.

Ünlü ekonomist Deniz Gökçe’de dev organizasyonda yerini aldı ve Baymak bayilerine ekonomi gündemi ile ilgili sihirli ipuçları vererek gündemin nabzını tuttu. Toplantı kapsamında su basınçlandırma sisteminden, ısıtma sistemine, klima ve beyaz eşyadan, fotovoltaik eğitimine kadar eş zamanlı olarak 8 farklı salonda 8 farklı eğitim Baymak Ürün Müdürleri tarafından gerçekleştirildi.  Bayilerin katılımıyla oldukça interaktif olarak geçen eğitimler sonrası, her ürün bayiler tarafından tek tek incelendi ve Hollanda teknolojili ürünler, Ürün Müdürleri tarafından tek tek anlatıldı. Eğitimler sonrasında ise her Baymak Bayisi katıldığı eğitimle ilgili sertifika alarak, gala gecesinde yapılan çekilişle bir ürün hediyesinin sahibi oldu.

Baymak, Hülya Cup Senior Tenis Turnuvasına Sponsor Oldu

Baymak, 17-29 Kasım 2014 tarihleri arasında Hülya Cup Senior Tenis Turnuvasına sponsor olarak sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Hülya Cup Tenis turnuvasının basın toplantısında Baymak Genel Müdürü Ender Çolak “Baymak olarak bu sefer de sporcuları ısıtmak ve geleceğe hazırlamak için iş başındayız. Türkiye’de, ne yazık ki spor alanında, gençlerimizin yeterince desteklenmediğini düşünüyorum. Oysa dünya çapında isim yapmış büyük sporcular bu işe çok küçük yaşta adım atıyor ve gelecekte ülkelerini temsil ederek, gururlandırıyorlar. Biz de Baymak olarak, Sayın Hülya Avşar vasıtasıyla tek bir genci bile spor alanında teşvik edebiliyor ve ona katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize… Çocuklarımızı ve gençlerimizi Baymak olarak şimdiden spora ısındırıyoruz ve geleceğin büyük sporcularına başarılar diliyoruz.’’ dedi. Turnuvaların son bulması ile birlikte Hülya Avşar’ın katılımıyla büyük bir ödül töreni gerçekleşti. Kazananların ödülleri, Baymak markasını temsilen Baymak Kurumsal İletişim Müdürü Tuğçe Savaş tarafından verildi.

Etiketler