Baymak, Sodex Antalya Fuarı'ndaydı

05 Nisan 2003 Dergi: Nisan-2003
Baymak Aygon bayisiyle birlikte 1013 Nisan 2003 tarihleri arasında yapılan SODEX 2003 Antalya Fuarına katıldı. Firma fuarda; kombilerini, kat kaloriferini, merkezi sistem kazanlarını, hidroforlarını, DAB pompalarını, klimalarını, güneş enerji sistemlerini, dogalgaz sobalarım, boylerlerini, panel radyatörlerini sergileme imkanı buldu. Baymak Ürün Müdürü İrfan Karataş fuarla ilgili dergimize şu açıklamalarda bulundu; "Ziyaretçilerin Baymak ürünlerinden yeni çıkan Vakum Tipli Güneş kollektörüne, pompahidrofor otomasyon sistemlerine ve katı yakıtlı kazanlarımıza gösterdikleri ilginin yüksek olduğu gözlemledik.

Özellikle güneş enerji sistemlerimize gösterilen büyük ilgi bizleri çok sevindirdi. Bölgedeki otellerden gelen istekler de önemli seviyelerde olmuştur. Otel, hastane ve konutlarm sıcak su ihtiyacını karşılamada etkin olarak kullanılan güneş kollektörleri önemini gün ve gün arttırmaktadır. Bu bağlamda tercihlerin de bu yöne kaydığını görmek kıt kaynaklara sahip ülkemiz açısından faydalı olmaktadır. Bugün için daha çok güney bölgelerimizde tanınan ve kullanılan güneş enerjisi ısıtma sistemleri Baymak sayesinde Kuzey illerimizde de etkin olarak kullanılmaktadır. Alışagelmiş sıradan cihazlara nazaran üstün özelliklere sahip cihazlarımız sayesinde öncelikle 4 mevsim sıcak su alınabilmektedir. Türkiye'nin 7 bölgesinde yaz ve kış sıcak su güneşten bedava kullanılabilir. Alman sıcak su, sıcak daldırma galvenizli çelik, yada paslanmaz çelik depoda saklandığından hijyeniktir, içme suyu olarak kullanılabilir. Katı yakıtlı kazanlarda da önemli değişikliklerin eşiğinde olan firmamız fuarda bu yeniliklerin haberini vermiştir. Kazan kullanım konforunu arttırıcı ve kömür sarfiyatım azaltan bu önemli yenilikler yakında tüm kömürlü kazanlarımıza uygulanacaktır. Doğalgazın olmadığı bölgelerde özellikle yaşanan bu değişimde vatandaşlarımızın katı yakıtlı kazan alırken de verimi dikkate alması, ve uzun yıllar kendilerine sorun çıkarmayacak cihaz seçmelerini önermekteyiz.

Kömürün de önemli miktarda bir maliyeti olduğunu ve verimsiz kazanların yüksek sarfiyata ve çevre kirliliğine yol açacağını herkes bilmelidir. Bu bağlamda 500.000 Kcal/h kapasiteye kadar olan yüksek verimli, yakıtta cimri kömürlü kazanlarımızla ülkemizin hizmetindeyiz.

Etiketler