Baymak Emma Üretim Tesisleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Katılımıyla Açıldı

05 Ekim 2008 Dergi: Ekim-2008

Baymak’ın Tepeören’deki 30.000 metrekarelik yeni üretim tesislerinin açılışı, 9 Eylül 2008 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Açılış konuşmasında  Baymak’ın kısa süre içerisinde Avrupa’nın en büyük tesislerinden biri haline geldiğini belirten Erdoğan, başarılarından ötürü Baymak’ı kutladı. Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan ve Baymak’ın ortağı İngiliz Baxi Group Ceo’su Martyn Coffee’nin de konuşma yaptığı törene ayrıca İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan konuşmasında: “Baymak, yaptığı yatırımlar ile dünyanın en büyük ısıtma firmalarından biri ve Avrupa’nın en büyük çelik kazan ve sıcak su boyler üreticisi olacak. Türkiye’nin en modern kombi üretim tesisine sahibiz. Yeni yatırımlarımız ile kombi ve güneş enerjisi sistemlerinde de Avrupa’nın en büyüklerinden biri olacağız. Şu anda 40’tan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Hedefimiz bu sayıyı 70’e çıkarmak. 2010 yılına kadar ciromuzu 500 milyon, ihracatımızı 150 milyon dolara ve çalışan sayımızı da 2.000’e çıkarmak istiyoruz” dedi. 

Baymak, İngiliz ortağı Baxi Group’un Fransa ve Danimarka’daki üretim hatlarını yeni tesislerine taşıdı. Yeni üretim merkezi ile birlikte Baymak’ın toplam üretim alanı 60.000 metrekareye ulaştı. Modern ve üstün teknolojiye sahip üretim ve montaj hatları ile Baymak, çelik kazan, kat kaloriferi, güneş enerji sistemleri ve emayeli su tankları konusunda Baxi’nin tek üretim merkezi olacak. Baymak’ın yeni projeleri arasında, hem İstanbul hem de farklı illerde kurulacak yeni üretim tesisleri de yer alıyor. 


Etiketler