Baymak, ECO 4 Serisi Kombiyi Dünya Pazarına Sunuyor

05 Ağustos 2008 Dergi: Ağustos-2008

Baymak, Tepeören'deki 30.000 metrekarelik ikinci fabrikasına Baxi'nin Fransa'dan sonra Danimarka'daki fabrikasını da taşıyarak Avrupa'nın en büyük çelik kazan üreticisi olma yolunda ilerliyor.

En son teknoloji ile donatılmış olan, Türkiye'nin en iyi, en modern ve Avrupa'nın sayılı kombi üretim tesislerinden biri, Baymak'ın Tepeören tesislerinde devreye alındı. İleri teknoloji ile kurulmuş olan akıllı üretim hatları, kanban malzeme besleme sistemleri ile destekleniyor. Başlangıç kapasitesi 150.000 adet/yıl olarak kurulan tesis, kısa sürede 400.000 adet/yıl kapasiteye çıkacak şekilde planlandı. Üretim hatlarında, son teknoloji ürünü olan test cihazları ile 4 ayrı noktada, 23 farklı test yapılıyor.

Kurulan kalite/ar-ge laboratuvarında ürüne ait performans testleri yapılıyor. Bu laboratuvar sayesinde TSE ve CE belgelendirme faaliyetleri de Baymak bünyesinde yapılabilecek.

Baymak, bünyesinde geliştirdiği yeni iş modelleri ve ısıtma sektöründe Avrupa'nın 3. büyük grubu Baxi'den almış olduğu teknolojik destek ile Türk mühendislerinin de dahil olduğu ar-ge projesinin ürünü olan ECO 4 Serisi Baymak Kombi'yi, Türk ve dünya pazarlarına Baxi markasıyla sunuyor.

Fransa'dan sonra Danimarka Tesisleri'nin de Türkiye'ye taşınması ile Baxi Group'un bugüne kadar Orta ve Kuzey Avrupa ülkelerine yaptığı ihracat, ürün gamı da arttırılarak, Baymak tarafından karşılanacak. Baymak'ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan, 2010 yılına kadar Baymak'ta çalışan kişi sayısını 2000'e; Baymak ihracatını da 150 milyon dolara ulaştırmayı hedeflediklerini belirtiyor.


Etiketler