Baymak Devrim Niteliğindeki Yeni Yoğuşmalı Kombisini Tanıttı: IDEE

05 Kasım 2013 Dergi: Kasım-2013
Baymak; yeni yoğuşmalı kombisi IDEE’yi. 6 Kasım 2013 tarihinde İstanbul Ritz Carlton Otel’de yapılan bir lansman ile tanıttı. IDEE özellikle bilinen kombi ebatlarından çok daha küçük ebatları ile dikkat çekti. Yüksek performansı, küçük ve estetik tasarımı, sessiz çalışma özelliği ile Idee, teknoloji ve estetiği bir araya getiriyor. Ultra kompakt ve hafif dizaynı sayesinde bu küçücük dev, en dar alanlara bile monte edebiliyor; Idee, sadece 26 kg, ebatları ise 541x368x364 mm. Üstelik oda termostatlarıyla opsiyonel olarak kullanılabiliyor. Her türlü güvenlik önlemine sahip bu teknoloji harikası akıllı kutucuğun aşırı ısınmaya karşı emniyet sistemi de mevcut.
BDR Thermea Grup CEO’su Rob Van Banning: “Devrim niteliğinde yeni bir yoğuşmalı kombi  teknolojisini Türkiye pazarına sunduk”
BDR Thermea Grup CEO’su Rob Van Banning Baymak’ın yeni ürünü ile ilgili şunları dile getirdi: “Baymak, BDR Thermea Grubu içinde çok önemli ve başarılı bir şirkettir. Baymak’ın başarısı her zaman, “yoğuşmalı kombi teknolojisi” gibi yeni teknolojileri erken benimsenmesiyle bağlantılı olmuştur. Şimdi ise bir sonraki adım için zamanın geldiğine karar vermiş bulunuyoruz. Devrim niteliğinde yeni bir yoğuşmalı kombi teknolojisini Türkiye pazarına sunacağız. Yeni ürünün ismi Baymak IDEE olacak. Baymak IDEE kombi, birbirine entegre olmuş yalnızca yedi bütünleşik parçadan yapılmıştır. Baymak IDEE’nin tüketici için avantajları; son derece konforlu olması, kurulum kolaylığı, düşük bakım maliyeti ve sahip olduğu çok iyi kalitedir. Türkiye pazarı için Baymak IDEE ile ilgili çok yüksek beklentilere sahibiz.
Baymak Genel Müdürü Ender Çolak: “Doğru sorular, büyük fikirler yaratır, biz de tüketici ne istiyor diye sorduk”

Baymak Genel Müdürü Ender Çolak, Baymak’ın dinamizmini üstün Hollanda Teknolojisi ile birleştirdiklerini, bu yeni dönemin Baymak için yine büyüme ve yeniliklerle dolu olduğunu söyledi. Bu yılın ilk 6 ayında iklimlendirme sektörü küçülürken Baymak’ın satışlarını % 7 oranında artırdığını belirten Çolak,  yoğuşmalı kombi satışlarını % 19, merkezi sistemler için yeni teknoloji ürünü yoğuşmalı kazan satışlarını da % 186 oranında artırdıklarını söyledi. Çolak; “ Birleşme sonrasında üretim sistemimizi ve teknolojimizi yeniden ele aldık. Modernizasyon yatırımlarımız önümüzdeki yılla birlikte 20 milyon TL’ye ulaşıyor. Dünyanın en yeni üretim sistemlerini uygulamak için BDR Thermea ile birlikte  yalın üretim alanında dünyanın en saygın kurumlarından birisi olan ve otomotiv üretim yönteminde devrim yaratan Porshe Consulting’le çalışmaya başladık. Bütün bu çalışmalarımızın sonucunu da çok daha verimli üretim ve çok daha kaliteli ürün olarak alıyoruz” dedi. Bayi yapılanmasının hızla büyüdüğünü ve bu yıl içinde 166 yeni bayi daha kazandıklarını belirten ÇOLAK, “Satış sonrası hizmetlerde de % 100 müşteri memnuniyetini amaçlayan yeni bir programı hayata geçirdik. Bu yıl 20  şehirde  ilave  30 yetkili servis daha oluşturduk. 7 gün 24 saat hizmet veren servis kanalımıza bu yıl  Gaziantep,  Mersin, Çanakkale ve Kahramanmaraş’ı da ekleyerek sayılarını 16 ile taşıdık” dedi.  Dünyanın en son teknolojili ürünlerini, ülkemiz tüketicileriyle buluşturmaya devam ettiklerini belirten Çolak, “Bu yıl dünyanın en  yüksek verimli yoğuşmalı kazanı yanında en sessiz ve en yüksek verimli  hidroforunu da ülkemize kazandırdık. Ülkemizin yenilenebilir enerji kaynaklarını yeterince kullanabilmesi için fotovoltaik güneş pillerini bayilerimiz kanalıyla devreye almaya başladık. Türkiye’de ısıtma sektöründe bir ilke imza atarak Bayilerimizin enerjilerini güneşten üretmesini sağlamaya başladık” dedi. Çolak piyasaya yeni sunacakları ürün hakkında ise şunları ekledi “ Baymak olarak biz yıllardır hep tüketicinin yanında yürüyor, onların istekleri doğrultusunda en son teknolojiyi tüketicimize sunuyoruz. Bu kez de sizleri, bu kompakt, yüksek performanslı, küçük ve sessiz ürünle tanıştırıyoruz. Doğru sorular, büyük fikirler yaratır, biz de doğru soruları sorduk ve cevabı akıllı Idee oldu.”
 
 

Etiketler