Baymak BDR THERMEA'nın Gücüyle Büyüyor

05 Nisan 2010 Dergi: Nisan-2010

BDR THERMEA ısıtma soğutma sektöründe lider konuma sahip üç dev firmanın; Baxi Group, De Dietrich ve Remeha gruplarının 2009 yılı sonunda birleşmesi ile meydana geliyor. Baymak, 2002 yılında % 50'si Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan'a ait olacak şekilde İngiliz Baxi Group ile ortak oldu. 2009 yılında ise Baxi Group'un, Hollanda menşeli "De Dietrich - Remeha" ile birleşmesi sonucunda ortaya çıkan BDR THERMEA, % 50 Baymak A.Ş. hisselerinin yeni sahibi oldu.

BDR THERMEA, Türkiye, İngiltere, İtalya, Almanya, Fransa, İspanya ve Hollanda da bulunan üretim tesisleri ile 3 milyar dolar' ı aşan ciroya ve 7.000'e yakın çalışana sahip ısıtma sektöründe Avrupa'nın III. büyük grubu olma özelliğini taşıyor.

Grubun lider olduğu pazarlar İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, İtalya ve Doğu Avrupa ülkeleridir. Aynı zamanda Türkiye, Rusya, Kuzey Amerika ve Çin pazarlarında güçlü pozisyonlara sahip Grup 70'i aşkın ülkede faaliyet göstermektedir. Baymak A.Ş. Türkiye'de; Baymak/BDR THERMEA çatısı altında Baymak, Brötje, Falke, Dolcevita ve Lambert markaları ile bayi yapısını oluşturmaktadır. Baymak/BDR THERMEA; Türkiye'de 788 Baymak, 274 Brötje, 297 Falke ve 35 Lambert bayisi ile faaliyet gösteriyor.

Etiketler