Baymak, Antalya Otel Product Fuarı’nda Ürünlerini Tanıttı

05 Şubat 2002 Dergi: Şubat-2002
13. Akdeniz Turistik İşletmeler Donanımı, Tekstil-Dekorasyon ve Servis Ekipmanları İhtisas Fuarı 24-27 Ocak 2002 tarihinde düzenlendi. Fuara bacasız sanayi olarak nitelendirilen, ülkemizin yüksek döviz girdisini sağlayan otellerimizin teknik müdürleri, satın alma müdürleri ve diğer ilgili personelleri ziyaretçi olarak katıldı. Antalya bölgesinin dışından İzmir, Muğla, Denizli, Aydın, Mersin bölgelerindeki oteller ve turizm sektöründe faaliyet gösteren firmaların yetkilileri de fuarı ziyaret etti. 10.000’den fazla ziyaretçinin katıldığı fuarda otel yetkilileri ihtiyaçları olan tüm ürünleri görme ve inceleme fırsatı buldular.

Baymak fuarda açtığı standla otelcilerin ısıtma, soğutma ve su teknolojileri (Pompa, Hidrofor gibi) konusundaki ihtiyaçlarına ve sorunlarına çözümler sundu. Baymak’ın standını ziyaret eden ziyaretçiler, ısıtma sistemlerinden kazan, brülör, boyler, genleşme deposu, sirkülasyon pompalarını görüp inceleme imkanı buldular. Ziyaretçilerden, kapasitesi 2.000.000 Kcal’a kadar olan komple paket sistem Elmas Kazan ve LPG ile çalışan, 3-4 dakika içinde 500 odalı bir otelin ısıtılmasını sağlayan Rendemax kazanla ilgili gelen sorulara Baymak’ın ürün mühendisleri cevap verdi.

Fuarda sergilenen Baymak güneş kollektörleri yüksek kapasite, küçük boyut, çatıya sıfır montaj ve çok çeşitli modelleri ile tüm ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği ürün oldu. Bulutlu havalarda bile sıcak su sağlayan; temper prizmatik camlı, sellektif yüzey kaplamalı, özel kaynak makinaları ile hassas ve seri üretimi yapılan güneş kollektöri otelcilerden yüksek talep gördü. Bu sistem ile bina ısıtması yapmak isteyen otelcilere Baymak’ın bölgedeki yetkili bayileri bu imkanı sağlanmakta ve güneş enerjisi ile bina ısıtması yapmaktadırlar.

Baymak Klima Ürün Sorumlusu Mustafa Kılınç dergimize yaptığı açıklamada; ‘Baymak’ın standında ilgi gösterilen ve otellerin zaruri ihtiyacı olan klimalar, otelcilerimiz tarafından beğenilmiş ve fuarda otellerimizden bazılarına klima satışları da yapılmıştır. Baymak klimalarının düşük enerji sarfiyatı, estetik dizaynı ve hızlı hizmet veren servisleri nedeni ile tercih ettiklerini belirten otel sahipleri Baymak’ın otellere sunduğu uygun fiyat ve ödeme kolaylığından da istifade etmişlerdir.

Baymak otellerin hidrofor ihtiyaçlarını da düşünerek standında hidrofor ürün yelpazesindeki bol çeşit ve kapasiteyi ziyaretçilerine sunmuştur. Otelcilerimizle fuarda yaptığımız görüşmelerde hidroforlarımızdaki model ve kapasite aralığındaki çeşitlilik ilgi ile karşılanmıştır. Ürünlerimizi kullanan otellerimiz ise çok uzun yıllardır hidroforlarımızı sorunsuz kullanmaya devam ettiklerini memnuniyetle belirtmişlerdir. Fuarı ziyaret eden profesyoneller standımızda ısıtma ve soğutma konusunda aradıkları tüm ürünleri ve hizmeti bulduklarını belirttiler.’ dedi.

Etiketler