Baymak “Pahalı Enerjiye” Karşı Savaşıyor

05 Kasım 2008 Dergi: Kasım-2008
Baymak, pahalanan enerjiye karşı, “enerji kaynaklarının doğru tüketilmesi için bilinçlendirme öncelikle personel eğitimleri ile başlar” sloganıyla Tepeören’deki tesislerinde düzenli olarak gerçekleştirdiği toplantılarda, üretimden enerjiye, kırtasiye malzemelerinden fotokopi kullanımına kadar her alanda tasarruf yapılmasının önemini vurguluyor. Özellikle, gereksiz çalışan aydınlatma araçlarının azaltılması, gün ışığından en üst seviyede faydalanılması ve geri dönüşümlü maddelerin tekrar kullanım için toplanmasına dikkat ediliyor.

Sektörde 41 yılı geride bırakan Baymak, sosyal sorumluluk bilincini ön plana çıkararak gerek bayileri gerekse son kullanıcıları için ülke çapında kampanyalar düzenliyor. Yaptığı yenilikler ve sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çeken Baymak,  Türkiye çapında düzenlediği “Bir Yoğuşmalı Kombi Alana İkincisi Hediye ve Ömür Boyu Garanti” kampanyası ile, tüketicilerine 7/24 servis hizmeti sunuyor. Baymak bu kampanya ile tüketicilerinin geleceğin % 107-109 verimli yoğuşmalı kombilerine yatırım yapmasını sağlamayı hedefliyor. 

Baymak’ın yüksek teknolojik ürünleri ile enerji tasarrufunu ön planda tuttuğunu vurgulayan Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan, “İki yıl öncesine kadar Türkiye’deki yoğuşmalı kombi pazarı, kombi pazarının % 2’sini oluştururken, bugün bu pay % 10’a çıkmıştır. Baymak olarak yoğuşmalı kombi pazarının lideriyiz ve hedefimiz yoğuşmalı kombi pazar payını pazarın % 30-35’ini oluşturur hale getirmek. Yüksek teknolojiye sahip yoğuşmalı kombilerimiz başta olmak üzere tüm ürünlerimiz ile pahalı enerjiye karşı verdiğimiz savaşı sürdürüyoruz. Devir tasarruf devri, bu teknolojiye sahip ürünler ile tüketiciler yüksek enerji tasarrufu yapıyorlar” şeklinde konuştu.

Baymak, pahalı enerji ile savaşırken yoğuşmalı ürünlerin verimliliğini ön plana çıkarmak için, uzmanlık alanı yoğuşmalı kombiler, yoğuşmalı kazanlar ve kaskad sistemler olan Baymak Gold Center mağaza konseptini de yarattı. Baymak Gold Center’lar özel bir klüp olarak konumlandırılırken, bayi çalışanları hem yurt içinde hem yurt dışında bir araya gelerek Baymak’ın uzman kadrosu tarafından eğitim alma imkanı buluyorlar. Baymak Gold Centerlar yapılan toplantılarda hedeflerini, yeni yapılanmaları ve teknolojik gelişmeleri paylaşırlarken, “en iyi tesisat”, “en iyi proje” ve “en iyi öneri” alanlarında ödüllendiriliyor. 


Baymak’tan Krize Karşı İstihdam

Baymak’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan, “yeni yatırımlarımız ile küresel krizden istihdam yaratarak çıkacağız” dedi. Krizden oluşan tehditleri fırsatlara dönüştürebilecek vizyona sahip olduklarını belirten Dr. Murat Akdoğan, “kriz döneminde işçi çıkarmak yerine, yeni yatırımlar ve işçi alımlarıyla istihdam yaratmaya devam ediyoruz” dedi. 

Bugün küresel krizin istihdam üzerindeki yansımasına ve Türkiye'nin yaşadığı en önemli sorunlardan birinin işsizlik olduğuna dikkat çeken Akdoğan, 3 ay içerisinde 100 kişiye daha iş imkanı sunacaklarını belirtti. “Biz üretiyor, istihdam yaratıyor, ihracat yapıyor ve Türk ekonomisine katma değer sağlıyoruz; hedefimiz çalışan sayımızın 2010 yılına kadar iki bine çıkarmak” şeklinde konuştu. Yeni yatırımlar ile birlikte teknoloji, müşteri ve dövizi de ülkeye getiren Baymak’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan konuşmasına şunları ekledi: “Baymak, yaptığı yatırımlar ile dünyanın en büyük ısıtma firmalarından biri ve Avrupa’nın en büyük çelik kazan ve sıcak su boyler üreticisi olacak. Türkiye’nin en modern kombi üretim tesisine sahibiz. Yeni yatırımlarımız ile kombi ve güneş enerjisi sistemlerinde de Avrupa’nın en büyüklerinden biri olacağız. Şu anda 40’tan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Hedefimiz bu sayıyı 70’e çıkarmak. 2010 yılına kadar ciromuzu 500 milyon, ihracatımızı 150 milyon dolara çıkarmak istiyoruz.”

İngiliz ortağı Baxi Group’un Fransa ve Danimarka’daki üretim hatlarını yeni tesislerine taşıyan Baymak’ın toplam üretim alanı 60.000 metrekareye ulaştı. Modern ve üstün teknolojiye sahip üretim ve montaj hatları ile Baymak, çelik kazan, kat kaloriferi, güneş enerji sistemleri ve emayeli su tankları konusunda Baxi’nin tek üretim merkezi olacak. 


Etiketler