Header

Baymak, ‘Akıllı Termosifon’u Üretti

05 Ekim 2004 Dergi: Ekim-2004
Baymak, 2005 model yeni nesil termosifonlarını, Tuzla tesislerinde tamamen otomasyona dayalı imalat yöntemleri kullanarak üretti. Böylelikle imalat kalitesi en yüksek seviyeye çıkarılarak, insan faktöründen kaynaklanan hata ihtimalleri tamamen ortadan kaldırılmış oldu.

Pek çok önemli avantajı bir arada sunan Akıllı Termosifonların en önemli özelliklerinden birisi tüketicilerini bakterilerden koruması. Bakteri üremesini önleme sistemine sahip ürünler suyun hareketsiz ve sabit sıcaklıkta kaldığı ortamlarda ısıtıcı rezistansı devreye sokarak depo içindeki su sıcaklığını yükseltiyor. Bu sayede bakterilerin yok olması sağlanarak üremesi de engellenmiş oluyor. Ayrıca Akıllı Termosifonlarda yalıtım malzemesi olarak kullanılan poliüretan sayesinde, depo içinde ısıtılan su, en uzun ve sağlıklı şekilde sıcaklığını koruyor ve ekonomi sağlıyor. Kullanım suyunun depolandığı ortamdaki hijyenin en yüksek seviyede tutulduğu ürün grubunda, suyun içindeki korozif maddelerin depo çeliğine zarar vermesi de önlenmiş oluyor. Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan, 2005 model bu yeni ürün grubuyla tüketicilere yüksek üretim teknolojisine sahip ürünler sunmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, ‘Baymak ve Baxi markaları ile tüm Avrupa pazarlarına ürünlerimizi sunmaya, kalitemizi ve hizmet anlayışımızı maksimum düzeyde tutmaya devam edeceğiz’ dedi.

Baymak garantisi altında üretilen ve ‘Akıllı Termosifon’ olarak adlandırılan bu yeni ürün grubu kendine özgü dizaynı ile de hem estetik bir görünüme sahip hem de istenildiği şekilde montaj imkanı sağlayarak dikey, yatay, köşe, tezgah altı ve tezgah üstü montaj seçenekleri sunuyor.

Etiketler