Header

Baymak, ‘7x24 Teknik Servis’ Hizmetini Başlattı...

05 Temmuz 2003 Dergi: Temmuz-2003
Baymak Makine Sanayi ve Tic. AŞ., ‘7x24 teknik servis’ hizmetini başlattı. Yeni uygulama 17 Haziran 2003 tarihinde Polat Renaissance Oteli’nde düzenlenen basın toplantısı ile duyuruldu. Basın toplantısında bir konuşma yapan Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan, ‘’Rekabette önde olmak için ve Türkiye’deki hizmet anlayışını değiştirerek, 7x24 teknik servis uygulamasını başlatıyoruz. İster gece, ister gündüz, hafta sonu tatili, bayram tatili de dahil, bu hizmetle Baymak olarak bir ilke daha imza atıyoruz. Yetkili servislerimizi kurumsal bir alt yapı altında şirketleştiriyoruz. Tüketicilerimize sunduğumuz hizmetin sınırının olmadığı ve daima daha iyi hizmet sunulması inancında olduğumuz için bu projeyi başlattık. Geliştirdiğimiz bu projede üç vardiya çalışma sistemini uyguluyoruz. ‘7x24 Teknik Servis’ dünya standartlarında çalışan yönetici ve mühendisleri, üç vardiya görev yapan uzman teknik kadrosuyla gece gündüz demeden, servis müracaatında bulunan her müşterimize en kaliteli hizmeti, en kısa sürede sunacaktır. Üstelik servis hizmetimizin tarifesi de gündüz uygulanan tarifeyle aynı olacak. 7X24 Teknik Servis’in mevcut eğitim salonlarında uzman eğitici kadrosuyla, ürünler konusunda periyodik olarak teorik ve uygulamalı eğitimler verilmektedir. Bu sayede, servis teknisyenlerinin pratik ve teknik bilgi seviyeleri sürekli olarak ölçülmekte, uzman servis yöneticileri tarafından gerekli teknik destek de sağlanmaktadır’ dedi.

Ortakları Baxi Grubu ile de Baymak’ı geniş bir coğrafyada üretim üssü haline getireceklerini vurgulayan Akdoğan, bu amaç için başlatılan 22 bin metrekarelik kapalı alana sahip tesis projesinin 35 bin metrekare olarak revize edildiğini ve 15 bin metrekarelik ilk etabının tamamlandığını belirtti.

Akdoğan; ‘Baymak organizasyonunda şu anda 2500 kişi bulunuyor. Bunlardan 1100’ü sadece Baymak için iş üretiyor. Geri kalanlar ise Baymak’ın da, diğer firmaların da işlerini yapan yan sanayi firmalarının çalışanlarıdır. Yan sanayi Baymak’ın üretiminin %40-80’ini oluşturuyor. Yeni yatırım ile bu yapının bir araya toplanması ve daha kolay yönetilebilmesi amaçlanıyor. Baymak, yan sanayilerini benzeri görülmemiş yönetim modelleriyle ‘Baymak Üretim Üssü’çatısı altında toplayarak, hızlı teknoloji geliştirip, düşük maliyetle, kaliteli ve esnek üretim gerçekleştirerek yine dünyada bir ilke imza atacaktır. Bu projeyle Türkiye’nin etrafındaki 300 milyon nüfuslu pazarı hedefliyoruz. Avrupa’nın da hedefi burası. Dolayısıyla kaliteyi, fiyat dengelerini yakalamak için yeni teknolojiyi ülkemize getireceğiz. Sihirli kelimemiz de; ‘rekabete hazır olmak’. Biz bunun formülünü biliyoruz. Esnek üretim modelleri uygulayacağız. Yurtdışından getirilen teknolojiyi üretim üssümüzdeki üreticinin hizmetine sunacağız. Üretim süreci onlarda, yönetim süreci ise Baymak’ta olacak’ dedi. Baymak, 19 Haziran 2003 tarihinde Polat Renaissance Oteli’nde düzenlediği bayi toplantısında da ‘7x24 teknik servis’ hizmetini ve üretim üssü projesini, katılan bayilerle paylaşma fırsatı buldu. Gecede, Oğuz Akdoğan tarafından hazırlanan, Baymak ürün yelpazesini simgeleyen kıyafetlerin tanıtıldığı bir de defile düzenlendi ve Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan’a Baxi Grubun 2002-2003 yılı en başarılı ortağı olması nedeniyle plaket verildi.

Etiketler