Baymak, 2011’in İhracat Artış Rekorunu Kırdı

05 Temmuz 2012 Dergi: Temmuz-2012

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nde 30 Mayıs 2012’de yer bulan “Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni”nde Baymak Makina San. Ve Tic. A.Ş. 2011’de bağlı olduğu birlik içinde ihracatını en fazla artıran firmalardan biri olarak ödüle layık görüldü. Ödülü, Baymak A.Ş.’yi temsilen İhracat Müdürü Ayfer Özdemir, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın elinden aldı.

Baymak, küresel krize rağmen özellikle ihracata yönelik yaptığı yatırımlarla ihracat hacmini her yıl yüksek büyüme oranlarıyla artırmaya devam ediyor. Dünya standartlarındaki üretim kapasitesi ile Amerika’dan Japonya’ya, Danimarka’dan Yeni Zelanda’ya kadar çok çeşitli pazarlarda ürün satış faaliyetlerini sürdürüyor.

Baymak, Avrupa’nın en modern ve teknolojik tesislerine sahip üretim hatlarında kombi, kazan, güneş kollektörü ve sıcak su tankları üreterek dünyanın dört bir yanına ihraç ediyor. Özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak ısı üreten biomass kazanlar, güneş enerjileri ve ısı pompalarına yönelik ürünlerde çok ciddi üretim ve ar-ge yatırımlarında bulunuyor, satıldığı ülkelerde teşvik programlarından en üst seviyede faydalanabilecekleri en yüksek verimli ürünleri üretiyor.


Etiketler