Baymak 1996 yılı İstanbul Bölgesi Yetkili Satıcılar Toplantısını Gerçekleştirdi

05 Haziran 1996 Dergi: Haziran-1996

Mlavi Marmara Et Lokan-tası'nda, 1200 kişinin [katılımıyla gerçekleştirilen yemekli toplantıda, Aldo, neşeli 'şarkılarıyla geceye renk kattı. İstanbul ve yakın çevresinden eşleriyle birlikte gelen Yetkili Satıcılara, yemekten önce yapılan toplantı sırasında, Baymak'ın geleceğe yönelik çalışmaları ve yeni ürünleri hakkında bilgi verildi. Toplantı sırasında konuşma yapan Genel Müdür Dr.Murat Akdoğan, Baymak'ın yeni atılımları ile sektördeki liderlik konumunu daha da kuvvetlendirdiğini, 1000'i aşkın satış noktası ve 350'yi aşkın Yetkili Servis noktası ile müşterilerin her türlü ihtiyaçlarını en uygun koşullarda eksiksiz ve anında karşıladıklarını bildirdi. 1967 yılında ilk olarak brülör üretimi ile faaliyete başlayan Baymak, günümüzde ısıtma, soğutma, su teknolojisi ve son olarak da beyaz eşya olmak üzere 4 ana dalda, 40 grupta, 1000'e yakın ürün üretmekte ve pazarlamaktadır.

Doğalgazın Türkiye'de kullanıma başlamasıyla birlikte, Baymak bu konuda da gücünü göstermiş, özellikle kombi piyasasında % 30Tuk bir pazar payı almıştır. Doğalgazlı merkezi sistem kazanlarda ise fanlı brülörlü veya atmosferik brülörlü, döküm veya çelik her türlü bütçeye uygun, bol seçenekli ürünler tüketiciye sunulmuştur.

1996 yılı, Baymak'ın atılım yılı olmuş, dünya çapında kendi konularında dev olan firmalarla anlaşmalar   imlazamıştır.   Bu   firmalar, Avrupa'nın üçüncü en büyük Beyaz Eşya üreticisi Elfi grubunun Ocean firması, yine aynı gruba bağlı ve endüstriyel tip buzdolabı ve soğuk oda üreticisi Cos-tan firması, pompa konusunda tüm dünyanın yakından tanıdığı Dab firmalarıdır.

Beyaz eşya konusunda, doğalgazlı kombi cihazlarını üreten Ocean Idrociima firmasının kardeşi olan Ocean Elettrodomestici firması ile yapılan anlaşma neticesinde, Baymak, çamaşır makineleri, buzdolapları, derin dondurucular ve bulaşık makinalarının ithalatına başlamıştır. Kalitesini Avrupa Birliği'nde kanıtlamış, ithal, ancak fiyat açısından yerli üreticilerin seviyesinde olan ürünlerin Haziran ayı içinde dağıtımına ve geniş çapta tanıtım kampanyalarına başlanacaktır.

Çamaşır makineleri, kurutmalı, 1200 devir, 1000 devir, 900 devir paslanmaz çelik tamburlu ve 600 devirli politenax tamburlu olmak üzere 5 çeşittir.

Buzdolapları, kombi buzdolapları ve normal buzdolabı şeklinde kendi içlerinde 2 grup olup toplam üç çeşittir. Kombi buzdolapları alt kısmında çekmeceli derin dondurucu bölümü olan çok özel depolardır. Türkiye'de donmuş gıda kullanımının yaygınlaşması neticesinde geniş hacimli buzdo-laplarına olan talep giderek artmaktadır.

Diğer ithal beyaz eşya ürünleri ise, 3 değişik kapasitede dik tip çekmeceli derin dondurucular ve 2 değişik model 12 kişilik yemek takımı yıkayan bulaşık makineleridir. 1996 yılı içinde Baymak'ın imzalamış olduğu bir diğer önemli anlaşma ise Avrupa'nın en büyük pompa üreticilerinden olan "DAB" firması ile yapılan anlaşmadır. Su teknolojisi, pompa ve hidrofor konusunda uzun yıllardır deneyimi olan Baymak, yeni yapmış  olduğu   anlaşma  ile,  sirkülasyon pompaları, jet pompalar, her türlü santrifüj pompalar, dalgıç pompalar ve atık su pompalarının ithalatına başlamış ve Türkiye pazarında pompa konusunda da en geniş ürün yelpazesine sahip olmuştur.

Baymak, 1995 yılında, pazara sunduğu üstün nitelikli Teco split ve pencere tipi klimalarla, önemli bir pazar payı almış, 1996 yılında yine yeni bir ürün olan yer tipi paket klimaları bu ürün gammına eklemiştir.

Gün geçtikçe artan rekabet ortamında, Baymak, mevcut ürünlerini modernize ederek, yeni atılımlar yaparak ve sürekli genişleyen satış ve satış sonrası hizmet ağıyla bugünkü liderlik konumunu korumaya devam edecektir.


Etiketler