Baucon Yapex 2004

05 Ekim 2004 Dergi: Ekim-2004
Türkiye’nin en büyük yapı-inşaat fuarlarından biri olan Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri ve Yapı Yenileme Fuarı olan BAUCON YAPEX 25-28 Kasım 2004 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da 12. kez düzenlenecek.

Yerli ve yabancı menşeli 300’ün üzerinde sektör kuruluşu ve 25.000’in üzerindeki sektör profesyoneli, BAUCON YAPEX’te geniş bir ticaret hacmi için buluşacaklar. Türkiye’nin Ege ve Akdeniz sahilleri; binlerce tesisi, yüksek yoğunluklu kentleşme potansiyeli, mevcut yapıların yenilenme periyotlarının sıklığı gibi etkenlerle, yapı ve inşaat sektörleri için olduğu kadar, yapı yenileme, bakım-onarım faaliyetleri için de ülkenin en dinamik pazarı sayılıyor. Özellikle Antalya’nın gelecek dönemlere yayılan kentleşme ve yapılaşma trendi, yüz binlerce yeni konut yapımını ve yapı modernizasyonlarını programına almış durumda. Baucon Yapex Fuarlarının her organizasyonunda ortaya çıkan geniş iş hacmi, bölgenin ticari dinamizminden kaynaklandığı kadar; fuarda biraraya gelen, sektör kurum ve kuruluşları, meslek örgütleri, seçkin ve profesyonel izleyici kitlesinin yüksek iş performansı ile de birleşerek oluşuyor. Modern kentleşme yolunda büyük adımlar atmakta olan Antalya’da; kültür, turizm ve yeni yaşam alanları için yapılan planlamalar şehrin kısa vadede hedeflerini de büyütüyor.

Yeni inşaat alanları, modern yerleşimleri öngören yeni projeler, uzun soluklu yeni rekreasyon alanları da bu bağlamda Antalya’nın gözde yatırım alanları arasında..

BAUCON YAPEX’2004’de güçlü etkinlikler düzenlenecek.

Baucon Yapex’de bu yıl Mimarlar Odası ve Arkitera Mimarlık Merkezi’nin çeşitli toplantı organizasyonları ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekecek. Antalya Mimarlar Odası tarafından düzenlenen ve Büyükşehir Belediyesince de desteklenen ‘Kültür ve Turizm’ konulu uluslararası sempozyum, fuar süresince yurtdışından gelecek birçok mimar ve akademisyenlere ev sahipliği yapacak. Arkitera Mimarlık Merkezi de bu yılki fuara önemli toplantı organizasyonları ile hazırlanıyor. Merkezin fuar süresince düzenleyeceği toplantılar arasında ‘Akdeniz Otel Mimarisi’ ve ‘Antalya mimarisi’ konulu panel ve konferanslar bulunuyor. Ayrıca Doğa Yayın Grubu fuar süresince mesleki toplantılar gerçekleştirecektir.

Etiketler